Zadaszenie tarasu

Tarasy i zadaszenia

Taras zadaszony nawet ten większych rozmiarów wcale nie musi być przytłaczający. Może być minimalistyczny i wizualnie lekki. Takie rozwiązania świetnie pasują do współczesnej zabudowy opartej na prostej, geometrycznej podstawie.

Dokładnie taka jest ta realizacja.

taras drewniany nowoczesny zadaszony
nowoczesne tarasy ogrodowe zadaszone

Sam projekt nie był przedsięwzięciem łatwym, gdyż mieliśmy za zadanie zaaranżować zadaszenie tarasu w domu parterowym. W takim wypadku szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie proporcje. Zdecydowanie łatwiej jest zachować je w większym, dwukondygnacyjnym budynku.

gotowe zadaszenia na taras
zadaszenie antracytowe

Jednak udało się! Już nasza pierwsza propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę i przypadła do gustu właścicielom. 

Nowoczesne tarasy ogrodowe zadaszone lubią lekki design i ciemne barwy, które kojarzą się z minimalizmem oraz modnym stylem loftowym i industrialnym.

taras do samodzielnego montazu
zadaszenie antracytowe z drewnem

Dlatego zaproponowaliśmy szkielet konstrukcji z drewna pokrytego laminatem w kolorze RAL 7016. Antracytowa barwa doskonale pasuje do szarej elewacji budynku, stolarki okiennej oraz dachówek. Przełamuje też ciepły odcień płytek tarasowych. Laminat jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz promieniowanie UV. Gwarantuje to zachowanie estetycznego, pierwotnego wyglądu przez dekady użytkowania.

zadaszony taras projekt
zadaszenie tarasu w domu parterowym
zadaszenie antracytowe ze szkłem

Tarasy i zadaszenia – prostota formy

Design tego gotowego zadaszenia na taras przewidywał połączenie jedynie nowoczesnych elementów. Dlatego ściany wykonane zostały z szarego, lekko przydymionego szkła hartowanego. Wszystkie fragmenty są ruchome. Wnętrze można otworzyć na ogród lub całkowicie zamknąć, by cieszyć się odpoczynkiem “na zewnątrz” bez względu na pogodę. Taras zadaszony może być wykorzystywany niemal przez cały rok. Szara barwa szkła w czasie upalnych dni tworzy przyjemny półcień, który zapobiega zbytniemu nagrzaniu wnętrza, a dodatkowe otworzenie przesuwnych elementów zwiększa cyrkulację powietrza.

zadaszenie antracytowe drewniane
tarasy i zadaszenia
taras zadaszony

Kropką nad “i” tej realizacji jest dach. Belki tworzą szkielet, który unosi szkło hartowane dokładnie w tym samym kolorze, co ściany.

Ten drewniany taras zadaszony nowoczesny jest wyrazem prostoty i minimalizmu. Tworzy synergiczną całość z budynkiem, powiększa przestrzeń wypoczynkową i adaptuje ją do rodzinnych popołudni lub wieczorów z przyjaciółmi przy grillu.

W takim miejscu spotkania z najbliższymi mogą się przeciągnąć do późnej nocy..

Zamiast szkła w konstrukcji wolnostojącej można zainstalować stałe i przesuwne panele ażurowe. Projekt Altana z panelami ażurowymi pokazuje to doskonale.