Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola na taras z kompozytu

Pergole na taras nie muszą idealnie współgrać z designem domu. Wręcz przeciwnie. Mogą być od niego zupełnie różne. Takie zestawienie bywa nietuzinkowe i zastanawiające. Jest ciekawą kompilacją kontrastów, a przecież przeciwieństwa się przyciągają. Taką właśnie formę ma ta pergola na taras z kompozytu. Dom o prostym kształcie i minimalistycznej kolorystyce przełamany  zabudową z drewna, która jest pomostem pomiędzy tradycją a współczesnością.

Pergola na taras z kompozytu wykonana została z belek w jasnym, złotym odcieniu dębu. Delikatne słoje i sęki uwidocznione dzięki procesowi ręcznego szczotkowania dodają szkieletowi naturalnego, tradycyjnego wyglądu. Jednak klasyczny charakter wchodzi w symbiozę ze współczesnymi rozwiązaniami, które zastosowaliśmy, nadając finalny kształt, jaki ma ta pergola na taras z kompozytu. Nowoczesna jest jej forma. Klasyczne, drewniane belki tworzą układ elementów przecinających się pod kątem prostym. Wykorzystaliśmy minimalną ilość i grubość belek, które pozwalają na stworzenie stabilnej konstrukcji, a jednocześnie wprowadzają szczyptę elegancji.

Szkielet uzupełniliśmy drewnianymi, stałym panelami z poziomymi żaluzjami o funkcji dekoracyjnej.

Pergola na taras z kompozytu – rodzaj szkła w dachu

Dach pokryty przezroczystym szkłem hartowanym. Transparentne elementy są niemal niewidoczne. Sprawiają, że pergole ogrodowe nabierają współczesnego, wręcz futurystycznego charakteru. Taki dach jest też praktyczny. Chroni przed deszczem zarówno właścicieli i ich gości, jak i meble ogrodowe. Nowoczesna pergola ze szkłem przezroczystym sprawdziła się w tej realizacji, gdyż ogród wyeksponowany jest głównie na stronę północną oraz wschodnią. Projekt nie wymagał zatem dodatkowych elementów zacieniających. Dzięki tej minimalistycznej zabudowie właściciele zyskali funkcjonalną przestrzeń do odpoczynku w ogrodzie oraz do spotkań z przyjaciółmi. Pergola wizualnie oddzieliła taras od wypielęgnowane zieleni. Ułatwiła tym samym organizację przestrzeni wokół domu, co dla właścicieli miało istotne znaczenie. Ten projekt udowadnia, że pergole ogrodowe drewniane w swojej klasycznej odsłonie fantastycznie komponują się z nowoczesną, geometryczną i chłodną kubaturą budynku. Stanowiąc jej przeciwieństwo, są ciekawym, niecodziennym wykończeniem. Ten sam kolor i sposób zabudowy ścian został zastosowany w projekcie Pergola z dachem. Jednak bryła tej konstrukcji wygląda trochę inaczej.