Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola przy nowoczesnej stodole

Właściciele tej nieruchomości wpadli na fantastyczny pomysł renowacji starej stodoły, tworząc dom o minimalistycznej formie. Taras z pergolami stanowił punkt kulminacyjny wieńczący dzieło. Zabudowa miała za zadanie wizualnie połączyć współczesne elementy z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nowoczesna stodoła i pergola zadaszona drewniana są spójną całością poprawiającą funkcjonalność budynku. Tworzą przestrzeń do popołudniowego relaksu z widokiem na bujną, naturalną roślinność. Aby zwiększyć komfort wypoczynku w ciepłych miesiącach, stworzyliśmy taras drewniany zadaszony. Nowoczesny styl pasuje do domu oraz planowanej aranżacji otoczenia.

Pergola przy nowoczesnej stodole – barwy natury

Szkielet powstał z drewna w jasnym, neutralnym odcieniu. Barwa belek zgrywa się z odcieniem stolarki okiennej. Jednocześnie ociepla chłodną, futurystyczną elewację budynku, w której królują szarości i szkło. Każdy element konstrukcji jest ręcznie szczotkowany, co uwydatniło sęki i słoje. Dodało szczyptę klasyki do charakteru, jaki ma ten taras drewniany. Nowoczesny akcent wnosi natomiast jego forma – prosta, absolutnie minimalistyczna i wykorzystująca tylko niezbędną ilość elementów konstrukcyjnych. Ściana wyeksponowana na stronę wschodnią uzupełniona została trzema przesuwnymi, ażurowymi panelami. Bezproblemowo można zmieniać ich lokalizację, dopasowując do położenia słońca. Panele sprawiają, że nowoczesna stodoła i pergola zadaszona z ażurami tworzą przyjemne miejsce na poranną kawę. Dodatkowo wprowadzają delikatny cień także do wnętrza domu, chroniąc go przed promieniami budzącego się słońca. Zwiększa to komfort o poranku.

Pergola przy nowoczesnej stodole – szkło mleczne i panele ażurowe

Od góry konstrukcję zamknęliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to najchętniej wybierana opcja ze względu na walory estetyczne oraz praktyczne. Materiał nadaje konstrukcji lekkości. W tym projekcie łączy wizualnie dom z tarasem z pergolami, gdyż szkło jest istotnym elementem odrestaurowanego budynku gospodarczego. Dzięki temu nowoczesna stodoła i pergola zadaszona szkłem tworzą jednorodną, spójną całość, która podnosi estetykę nieruchomości.

Taki dach jest też praktyczny. Mleczna opcja wprowadza delikatny półcień. Chroni przed promieniami słonecznymi w południe. Osłania przed deszczem nie tylko właścicieli, ale także meble ogrodowe, które odwdzięczają się dłuższą żywotnością.

Taras z pergolami jest zabudową narożną wyeksponowaną na stronę wschodnią oraz północną. Dzięki temu nie wymaga stosowania dużej ilości elementów zacieniających i chroniących przed słońcem. Trzy ażurowe panele doskonale spełniają się w tej roli. Od strony północnej taras zadaszony nowoczesny pozostał więc odsłonięty. Właściciele mają możliwość cieszyć się naturą od chwili jej przebudzenia wczesną wiosną aż do momentu wybuchu feerii barw jesienią. Taras z pergolami to doskonałe miejsce na odpoczynek we własnym towarzystwie i na gwarne spotkania z przyjaciółmi. Narożne rozwiązania konstrukcyjne możemy zabudować nie tylko panelami ażurowymi ale również szkłem grafitowym. Projekt Pergole tarasowe jest doskonałym przykładem.