Zadaszenie narożne

Pergole tarasowe

Pergole tarasowe narożne są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o wygodnym, przestronnym i przede wszystkim wielofunkcyjnym miejscu. Znacznie powiększają przestrzeń wypoczynkową.

Właśnie taki efekt chcieli uzyskać właściciele tej nieruchomości, zlecając nam zadaszenie nad taras. Pergole drewniane nie tylko są praktyczne, ale też estetyczne i eleganckie. Łączą w sobie klasyczny design z nowoczesnymi rozwiązaniami. Nic dziwnego, że właśnie taki projekt najbardziej przypadł do gustu właścicielom.

Szkielet konstrukcji powstał z belek w surowym odcieniu jasnego świerku. Efekt naturalności zwiększają kontrastowe, ciemne sęki, które uwidoczniliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.

zadaszenie widok z ogrodu
pergole tarasowe z panelami

W rogach boków zabudowy umieszczone zostały wąskie, nieruchome panele drewniane z otwartymi żaluzjami. Pełnią one funkcję dekoracyjną. Takie elementy polecane są przede wszystkim na przestronne, duże pergole tarasowe. Zadaszenia narożne zachowują wówczas proporcje. Drewniane panele pełnią dodatkowo funkcję stabilizacyjną.

Wszystkie elementy wykonane są z drewna klejonego BSH. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że jest ono trwalsze i wytrzymalsze od tradycyjnych belek. Pergole tarasowe z drewna klejonego wykazują się większą nośnością, a także odpornością na niskie temperatury.

pergola ze szkłem w ścianach
zadaszenie narożne

Pergole tarasowe szkło na ścianach

Kolejnym materiałem wykorzystanym w projekcie jest szkło. Boki uzupełniają przesuwne panele umieszczone na prowadnicach. Dzięki temu wnętrze można bezproblemowo otworzyć na ogród lub całkowicie je zamknąć. Panele chronią wówczas przed deszczem i wiatrem, a także przed słońcem, gdyż wykonane zostały z ciemnego szkła hartowanego. Absorbuje ono część promieni i wprowadza delikatny cień. Jest to istotny element konstrukcji w przypadku, gdy pergola tarasowa wyeksponowana jest na stronę zachodnią, jak to ma miejsce na tej posesji.

Szkło – tym razem w mlecznej wersji – pokrywa również cały dach, zwiększając funkcjonalność, jaką ma ta pergola tarasowa. Zadaszenie narożne tego typu chroni przed słońcem w godzinach południowych, gdy operuje ono najintensywniej. Jednocześnie nie zaciemnia wnętrza, a jedynie wprowadza do niego delikatny półcień.

pergole tarasowe w ogrodzie
Pergole tarasowe ze szkłem są eleganckie. 
Podobnie jak projekt Mała altana do ogrodu, zawiera w zabudowie panele ażurowe. Sprawdź ten projekt.

Pergole tarasowe ze szkłem są też eleganckie. Połączenie lekkiego materiału z klasycznym drewnem sprawia, że są nowoczesne, ale także ponadczasowe. Stanowią ozdobę każdej posesji, poprawiają komfort odpoczynku i podnoszą wartość nieruchomości.

Najważniejsza jest jednak wygoda właścicieli. Dzięki tej zabudowie zyskali oni przestronne miejsce, które zaaranżowali jako zewnętrzny salon oraz jadalnię. Wnętrze wypełnili wygodnymi meblami tapicerowanymi oraz stołem i krzesłami, który pomieści nawet kilkanaście osób. 

W domu szeregowym pod balkonem takiej konstrukcji nie da się zamontować, ale dla takich miejsc idealny jest projekt Zadaszony taras ogrodowy