Zadaszony taras ogrodowy wkomponowany w dom.

Zadaszenia tarasowe

Zadaszony taras ogrodowy

Właściciele tej szeregowej zabudowy marzyli o funkcjonalnym przedłużeniu salonu, które otwierałoby przestrzeń wypoczynkową na ogród. Zabudowy tarasów sprawdzają się w tej roli idealnie.

Właściciele postawili na minimalistyczny projekt, który wpisał się w geometryczną kubaturę domu, pozwalając na zachowanie idealnych proporcji i charakteru.

Zadaszony taras ogrodowy nowoczesny wykonany został z drewnianych belek w wyrazistym kolorze mahoniu. Słoje i sęki uwidoczniliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Nadają one zabudowie ponadczasowej elegancji.

Boki konstrukcji uzupełnione zostały fragmentarycznie stałymi panelami drewnianymi w tym samym kolorze. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Zadaszenie żaluzjowe jest wyraziste, a cała zabudowa proporcjonalna. Poziome elementy stanowią także częściową barierę odgradzającą od sąsiadujących działek.

Zadaszony taras ogrodowy nowoczesny zamknęliśmy dachem wykonanym z przezroczystego szkła hartowanego. Ogród wyeksponowany jest na stronę północną, zatem nie było potrzeby stosowania dodatkowych elementów zacieniających. Zadaszony taras ogrodowy ze szkłem przezroczystym jest nowoczesną, wizualnie lekką konstrukcją.

Jest jednocześnie funkcjonalny. Chroni właścicieli przed deszczem, zapewniając komfortowy wypoczynek także w pochmurne dni.

Zadaszony taras ogrodowy stanowi też ochronę dla mebli ogrodowych oraz drewnianej podłogi, wydłużając ich żywotność.

Zabudowy tarasów to funkcjonalne rozwiązania, które dają szereg możliwości aranżacji przestrzeni ogrodowej. Zwiększają jej użytkową stronę, poprawiają komfort odpoczynku, dopasowują taras do oczekiwań właścicieli.

W tym wypadku zadaszony taras ogrodowy ze szkłem stał się przestronnym miejscem do odpoczynku i grillowania w letnie wieczory.