Zadaszenie Tarasu

Zadaszony taras ogrodowy

Właściciele tej szeregowej zabudowy marzyli o funkcjonalnym przedłużeniu salonu, które otwierałoby przestrzeń wypoczynkową na ogród. W tej roli Zabudowy tarasów sprawdzają się i idealnie. Wystarczy odpowiedni pomysł i wykonanie aby stworzyć nowoczesną strefę relaksu między mieszkaniami.Właściciele postawili na minimalistyczny projekt, który wpisał się w geometryczną kubaturę domu, pozwalając na zachowanie idealnych proporcji i charakteru. Dopasowanie do podłogi z deski tarasowej oraz koloru stolarki okiennej to priorytet w takim projekcie.Zadaszony taras ogrodowy nowoczesny wykonany został z drewnianych belek w wyrazistym kolorze dębu złocistego. Słoje i sęki uwidoczniliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Nadają one zabudowie ponadczasowej elegancji. Uszkodzenia usuwamy na etapie produkcji aby powierzchnia drewna była gładka i miła w dotyku.

Zadaszony taras ogrodowy, pomysł na zabudowę ścian.

Boki konstrukcji uzupełnione są fragmentarycznie stałymi panelami drewnianymi w tym samym kolorze. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Jednak Zadaszenie żaluzjowe jest wyraziste, a cała zabudowa proporcjonalna. Poziome elementy stanowią częściową barierę odgradzającą od sąsiadujących działek. Dzięki nim sąsiedzi nie widzą co dzieje się na tarasie. Zadaszenie tarasu zamknęliśmy dachem wykonanym z przezroczystego szkła hartowanego. Ten ogród wyeksponowany jest na stronę północną, dlatego nie było potrzeby stosowania dodatkowych elementów zacieniających. Zadaszony taras ogrodowy ze szkłem przezroczystym jest nowoczesną, wizualnie lekką konstrukcją. Pełni przy tym funkcję ochronną.

Ten taras jest jednocześnie funkcjonalny i ładny. Chroni właścicieli przed deszczem, oraz zapewnia komfortowy wypoczynek  w pochmurne dni.

Zadaszenie tarasu stanowi też ochronę dla mebli ogrodowych oraz drewnianej podłogi, wydłużając ich żywotność. Dzięki temu czas między olejowaniem podłogi jest dłuższy. Zabudowy tarasów to funkcjonalne rozwiązania, które dają szereg możliwości aranżacji przestrzeni ogrodowej. Zwiększają jej użytkową stronę, poprawiają komfort odpoczynku, dopasowują taras do oczekiwań właścicieli. W tym wypadku zadaszony taras ogrodowy ze szkłem stał się przestronnym miejscem do odpoczynku i grillowania w letnie wieczory.

Zadaszenie ze szkłem przezroczystym w innym kształcie niż ten ma też wyznaczone miejsce na grill Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill.