Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu z materiału

Drewniane tarasy z zadaszeniem mogą mieć różny charakter. Od minimalistycznej, wręcz futurystycznej formy, przez romantyczny eklektyzm, aż po tradycyjny, klasyczny design znany z dworkowych projektów.

To zadaszenie tarasu z materiału łączy w sobie nowoczesną kolorystykę, tradycyjną formę i elegancję wyposażenia. Dzięki temu wszystkie trzy elementy pięknie się uzupełniają, tworząc w ogrodzie miejsce nie tylko na popołudnie z najbliższymi, ale także na oficjalne spotkania z dalszymi członkami rodziny.

materiał na zadaszenie tarasu
Zadaszenie tarasu pod materiał

Drewniany taras z zadaszeniem i otwarta pergola – para idealna

Projekt ten łączy w sobie zadaszenie tarasu z materiału oraz odsłoniętą pergolę złożoną jedynie z belek.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna pokrytego laminatem w czekoladowym kolorze RAL 8016. Jest on wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne oraz na działanie promieni UV. Dlatego zachowuje swój pierwotny wygląd nawet przy długiej ekspozycji na intensywne słońce.

Barwa dopasowana została do stolarki okiennej i drzwiowej, koloru dachówki, elementów dekoracyjnych stropu i ozdób w ogrodzie. Dzięki temu udało się stworzyć spójną, estetyczną i elegancką aranżację.

zadaszenie tarasu pod balkonem
tarasy przydomowe zadaszone

Ściany boczne zabudowy – istotna część projektu

Elementem dopełniającym ten drewniany taras z zadaszeniem są poziome żaluzje znajdujące się po bokach każdej ze “ścian” zabudowy. Dzięki temu dają delikatny cień, a jednocześnie umożliwiają stałą cyrkulację powietrza.

Po bokach zastosowaliśmy przesuwne panele szklane wykonane z hartowanego, przezroczystego szkła. Dlatego można je zsunąć chroniąc wnętrze przed słońcem, deszczem i wiatrem lub odsłonić, otwierając je na przepięknie wypielęgnowany ogród.

Wnętrze tego drewnianego zadaszenia tarasu pod balkonem wyposażyliśmy w zamaskowane listwy podsufitowe, które umożliwiają zawieszenie materiału. Dlatego  zasłony na tarasie dają ogromne możliwości na aranżacje zadaszenia tarasu w przytulny i elegancki sposób, co też zostało wykorzystane w tym projekcie.

aranżacja tarasu z zasłonami
tkanina na zadaszenie tarasu

Tkanina na zadaszenie tarasu – estetyczny dodatek, który tworzy atmosferę

Właściciele zdecydowali się stworzyć przepiękne wnętrze, które stanowi naturalne przedłużenie domowego salonu, tworząc dodatkową strefę wypoczynkową dla domowników, ich najbliższych i przyjaciół.

Materiał na zadaszenie tarasu jest elementem, który nadaje mu domowego charakteru. Najlepiej do tego sprawdza się tkanina żeglarska, która jest wytrzymała i odporna na trudne warunki atmosferyczne. Lepiej unikać tradycyjnych zasłon na taras zadaszony, gdyż zbyt duża wilgoć i ekspozycja na słońce mogą zniszczyć ich strukturę i kolor.

Aranżacja tarasu z zasłonami wypełniona została meblami wypoczynkowymi – sofą oraz kanapami. Stoliki i elementy dekoracyjne dopełniają całości.

Zamiast materiału pod szkłem można zawiesić inne elementy ozdobne, np kokon, huśtawkę czy promienniki podczerwieni. Tak jest w projekcie Zadaszenie ze szkłem grafitowym 

Ten projekt pokazuje, że tarasy przydomowe zadaszone nie muszą być surowym, funkcjonalnym miejscem na grilla ze znajomymi. Mogą stać się przepiękną przestrzenią do relaksu. Przejmują wówczas rolę salonu. Tak jest w tej realizacji, gdzie właściciele od wiosny do jesieni przenieśli do niej swoje życie towarzyskie.

Oczami wyobraźni widzimy spokojne rozmowy przy herbacie prowadzone z bliskimi i przyjaciółmi.