Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie mocowane do balkonu

Głównym zadaniem przy realizacji tego projektu było zapewnienie właścicielom jak największego poczucia prywatności. Nieruchomość – otoczona innymi zabudowaniami – wystawiona jest na ciągły widok, co zmniejszało komfort relaksu. Zależało nam także, aby stworzyć zabudowę jednocześnie nowoczesną i klasyczną, dzięki której elegancja i wygoda domu przeniesie się na taras. Drewniane zadaszenie spełniło się w tej roli fantastycznie. Design wykorzystuje tradycyjne elementy i łączy je z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu to zadaszenie mocowane do balkonu z tarasem stało się funkcjonalną i komfortową przestrzenią.

Zadaszenie mocowane do balkonu – konstrukcja

Szkielet wykonany z drewna w kolorze złotego dębu. Jasna, przyjemna barwa jest klasyczna i uniwersalna. Wprowadza atmosferę rodzinnego relaksu, nie pozbawiając przestrzeni elegancji. W górnej części konstrukcja zadaszenia tarasu przymocowana została do ściany oraz do balkonu, który stał się jej integralną częścią. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku dwukondygnacyjnego domu, w którym piętra nie są wysokie. Konstrukcja zadaszenia tarasu pod balkonem jest wówczas niefunkcjonalna. Nie tylko jest za niska, co może stanowić problem dla wyższych osób. Staje się też klaustrofobiczna, a przestrzeń przytłacza zamiast relaksować. Zadaszenie mocowane do balkonu drewniane jest zatem najlepszym rozwiązaniem.

Panele

Zadaszenie  uzupełniliśmy o stałe panele drewniane z poziomymi żaluzjami. Jest to nowoczesny akcent designu o dużych walorach funkcjonalnych. Elementy te zapewniają tak istotną prywatność. Całkowita zabudowa frontowej części oddzieliła właścicieli od sąsiedniej działki. Było to najważniejszym wymogiem, gdyż to zadaszenie tarasu znajduje się zaledwie metr od granicy drugiej posesji i 3 metry od jej zabudowy.

Frontową ścianę można zabudować również szkłem np. Nowoczesna pergola tarasowa.

W bocznych ścianach panele znajdują się jedynie w połowie, dzięki czemu udało nam się zapobiec efektowi izolacji od ogrodu. Konstrukcja zadaszenia tarasu nadal pozostaje otwarta, co zapewnia widok i możliwość cieszenia się zielonym otoczeniem. Poziome żaluzje zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Dach

Aby odpowiednio “zamknąć” od góry taras, drewniane zadaszenie uzupełniliśmy dachem z hartowanego, przezroczystego szkła. To rozwiązanie było możliwe, gdyż zadaszenie mocowane do balkonu drewniane znajduje się od strony północnej, gdzie słońce nie operuje tak intensywnie. Dlatego, że ochronę przed promieniami zapewnia część dachu domu oraz sam balkon, który całkowicie zakrywa fragment przestrzeni. Inne rozwiązanie spowodowałoby zbyt duże zacienienie wnętrza i zmniejszyłoby funkcjonalność. Przestrzeń pod zadaszeniem właściciele urządzili w stylu salonu. Wygodny komplet wypoczynkowy fantastycznie komponuje się z klasycznym drewnem w nowoczesnej odsłonie.

Jeżeli nie wiesz czy to zadaszenie jest dla Ciebie, sprawdź wpis na naszym blogu Jakie są rodzaje zadaszenia tarasów .

Niedzielne poranki z aromatyczną kawą przy dźwiękach śpiewu ptaków z pewnością dają energię na kolejne dni.