Zadaszenie Tarasu

Ruchome zadaszenie tarasu

Ten przestronny taras ogrodowy z zadaszeniem podzieliliśmy na dwie wyraźne strefy, przydzielając im zupełnie różne role. Bez wątpienia na taki projekt pozwoliły nam znacznie rozmiary przestrzeni, którą mieliśmy zaaranżować. Dodatkowo marzenia właścicieli, którzy chcieli mieć jednocześnie wygodny, komfortowy salon w ogrodzie oraz oddzielne miejsce do spotkań przy grillu. Systemowe zadaszenie tarasu wykonane z drewnianych belek pokrytych szarą farbą. Antracyt jest nowoczesny i świetnie wpisuje się w obecne trendy w aranżacji przestrzeni. Taras ogrodowy z zadaszeniem całkowicie zamknięty w części bezpośrednio połączonej z salonem przy pomocy drzwi tarasowych. Ponieważ dwie ściany są z przesuwnych elementów  z przezroczystego szkła hartowanego, w trzecim boku szklany panel otoczony  jest stałymi elementami drewnianymi listwy rombowej

Na dachu mleczne szkło hartowane, które sprawia, że taras ogrodowy z zadaszeniem jest skąpany w półcieniu. Przez to wnętrze nie nagrzewa się nawet w upalne popołudnia, a jednocześnie pozostaje jasne i funkcjonalne.

Ruchome zadaszenie tarasu tu dach chroni przed deszczem zarówno właścicieli, jak i meble wypoczynkowe.

Ruchome zadaszenie tarasu ze szkłem stworzyło funkcjonalną przestrzeń, która stała się naturalną częścią salonu. Dzięki temu właściciele urządzili w niej dodatkowy, przestronny kącik wypoczynkowy,   wykorzystywany w okresie od wczesnej wiosny aż do pierwszych jesiennych przymrozków. Drugą częścią tarasu ogrodowego z zadaszeniem jest otwarta pergola. Najważniejszym punkt designu to proste, minimalistyczne deski pokryte antracytową farbą. Ta strefa na spotkania z przyjaciółmi w letnie popołudnia przy grillu. Równocześnie systemowe zadaszenie tarasu wydzieliło jadalnię z miejscem na duży stół, przy którym zmieści się minimum osiem osób osób.

Zadaszenie na duży taras  wykonane w innym stylu np. Dom z dużym zadaszonym tarasem.

Obie części zadaszenia oddzielają jedynie przesuwne panele szklane. Integracja stref zwiększa funkcjonalność systemowego zadaszenia tarasu. W związku z tym przy zmiennej pogodzie goście mogą przenieść się z otwartej pergoli do zamkniętego kącika wypoczynkowego na zewnątrz. Teraz właściciele zaczynają dzień, delektując się widokami przy porannej kawie i kończą go, relaksując się w otoczeniu przyjaciół podczas letnich spotkań przy grillu.