Zadaszenie tarasu z ruchomymi elementami w ścianach.

Zadaszenia tarasowe

Ruchome zadaszenie tarasu

Ten przestronny taras ogrodowy z zadaszeniem podzieliliśmy na dwie wyraźne strefy, przydzielając im zupełnie różne role. Na taki projekt pozwoliły nam znacznie rozmiary przestrzeni, którą mieliśmy zaaranżować, a także marzenia właścicieli, którzy chcieli mieć jednocześnie wygodny, komfortowy salon w ogrodzie oraz oddzielne miejsce do spotkań przy grillu.

Systemowe zadaszenie tarasu wykonane zostało z drewnianych belek pokrytych szarym laminatem. Antracyt jest nowoczesny i świetnie wpisuje się w obecne trendy w aranżacji przestrzeni.

Taras ogrodowy z zadaszeniem całkowicie zamknęliśmy w części bezpośrednio połączonej z salonem przy pomocy drzwi tarasowych. Dwie ściany wykonaliśmy z przesuwnych elementów wykonanych z przezroczystego szkła hartowanego. W trzecim boku szklany panel otoczony został stałymi elementami drewnianymi z żaluzjami.

Na dachu wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane, które sprawia, że taras ogrodowy z zadaszeniem jest skąpany w półcieniu. Wnętrze nie nagrzewa się nawet w upalne popołudnia, a jednocześnie pozostaje jasne i funkcjonalne.

Dach chroni także przed deszczem zarówno właścicieli, jak i meble wypoczynkowe.

Ruchome zadaszenie tarasu ze szkłem stworzyło funkcjonalną przestrzeń, która stała się naturalną częścią salonu. Właściciele urządzili w niej dodatkowy, przestronny kącik wypoczynkowy, który może być wykorzystywany w okresie od wczesnej wiosny aż do pierwszych jesiennych przymrozków.

Drugą częścią tarasu ogrodowego z zadaszeniem jest otwarta pergola. Najważniejszym punktem designu są proste, minimalistyczne deski pokryte antracytowym laminatem. Ta strefa przeznaczona jest na spotkania z przyjaciółmi w letnie popołudnia przy grillu. Systemowe zadaszenie tarasu wydzieliło jadalnię z miejscem na duży stół, przy którym zmieści się minimum osiem osób osób.

Obie części zadaszenia oddzielają jedynie przesuwne panele szklane. Integracja stref zwiększa funkcjonalność systemowego zadaszenia tarasu. Przy zmiennej pogodzie goście mogą przenieść się z otwartej pergoli do zamkniętego kącika wypoczynkowego na zewnątrz.

Teraz właściciele zaczynają dzień, delektując się widokami przy porannej kawie i kończą go, relaksując się w otoczeniu przyjaciół podczas letnich spotkań przy grillu.