Zadaszenie tarasu

Zadaszenie z drewna na taras

To przedsięwzięcie miało stworzyć nowoczesny taras, który jednocześnie nie będzie pozbawiony tradycyjnych elementów. Udało nam się połączyć te skrajności i zaprojektować wygodną przestrzeń do relaksu w ogrodzie od wiosny do jesieni.

dach tarasowy
konstrukcja drewniana

Ten nowoczesny taras doskonale łączy ze sobą klasyczne i współczesne elementy. Zabudowa jest wizualnie lekka, co jest istotne przy dużych konstrukcjach, do których należy właśnie to zadaszenie z drewna na taras.

Szkielet  z drewna w stonowanym i neutralnym kolorze orzecha. Usłojenie i sęki są wyraziste. Efekt ten udało nam się uzyskać poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Nowoczesny taras stał się bardziej naturalny, nieco klasyczny. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdza się zarówno w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach, jak i w ogrodach z bujną roślinnością.

wiata tarasowa
zadaszenie drewniane

Elementy dekoracyjne

Istotnym elementem dekoracyjnym konstrukcji są stałe elementy z poziomymi deskami, które umieściliśmy w rogach boków zabudowy. Są one wizualną klamrą, która wyznacza przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie.

Jedna ściana została nimi pokryta w całości. W tym wypadku poziome elementy pełnią także funkcję praktyczną. Izolują wnętrze, oddzielając go od sąsiedniej działki i jej mieszkańców. Takie zadaszenie z drewna na taras zapewnia większe poczucie prywatności. Tego typu rozwiązania polecamy w szczególności na działki zlokalizowane na terenach o ścisłej zabudowie. Prywatność jest bowiem niezbędna dla pełnego, głębokiego relaksu

nowoczesne zadaszenie na schodach
drewniane zadaszenia

Zadaszenie z drewna na taras – szklany dach.

Ostatnim elementem konstrukcji jest przezroczysty dach na tarasie. Zabudowa wyeksponowana jest głównie na stronę północną, co umożliwia zastosowanie transparentnego rozwiązania. Słońce operuje tu rzadko i nie nagrzewa przestrzeni. Tymczasem szklane zadaszenia tarasów są wizualnie lekkie.  Dlatego sprawiają, że nawet przestronna zabudowa nie przytłacza przestrzeni i nie dominuje w aranżacji całego ogrodu. Hartowane szkło jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie rysuje się. Jest bezpieczne. Wytrzyma nie tylko deszcz, ale także gradobicie. Przezroczysty dach na tarasie chroni przed delikatną mżawką w wiosenne i letnie popołudnia. Zapewnia osłonę nie tylko właścicielom, ale także meblom tarasowym. Istotnie wpływa na ich żywotność. Dzięki niemu dłużej pozostają one efektowne i estetyczne.

Zadaszenie to stało się prekursorem do opracowania Zadaszenia klasy Premium. To od niego rozpoczynaliśmy rozmowy z inwestorem.

Takie nowoczesne tarasy mają szansę przeobrazić się w wygodne, komfortowe strefy relaksu, będące przedłużeniem wewnętrznego salonu. Taki charakter finalnie zyskało to zadaszenie z drewna na taras. Meble rattanowe tworzą wygodny kącik idealny do popołudniowego relaksu, a wielofunkcyjny grill ukryty w rogu zabudowy zapewnia właścicielom i ich gościom przyjemny i smaczny posiłek.