Zadaszenie z drewna na taras, OCR - tam gdzie chcesz.

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie z drewna na taras

To przedsięwzięcie miało stworzyć nowoczesny taras, który jednocześnie nie będzie pozbawiony tradycyjnych elementów. Udało nam się połączyć te skrajności i zaprojektować wygodną przestrzeń do relaksu w ogrodzie od wiosny do jesieni.

dach tarasowy
konstrukcja drewniana

Tradycyjne w tym rozwiązaniu jest zadaszenie z drewna na taras. Szkielet konstrukcji powstał z belek w ciepłym, czekoladowym odcieniu orzecha. Wyciągnięcie bocznych kolumn do najniższego schodka sprawiło, że konstrukcja nabrała wyglądu tarasu, a nie jedynie daszku.

wiata tarasowa
zadaszenie drewniane

Istotnym elementem projekty były drewniane panele poziome. Pełnią one rolę głównie dekoracyjną, chociaż osłaniają też przed wiatrem. Dwie ściany pokryte zostały nimi jedynie w końcowych strefach. Tymczasem trzeci bok zasłonięty został nimi całkowicie. W tym miejscu panele przyjmują dodatkową, praktyczną funkcję. Odgradzają właścicieli od sąsiedniej posesji, zlokalizowanej dosłownie na “wyciągnięcie ręki”. Zapewnia to prywatność i poczucie intymności tak niezbędne do rodzinnego odpoczynku.

nowoczesne zadaszenie tarasów
drewniane zadaszenia

Współczesnym elementem jest także przezroczysty dach na tarasie. Nadaje on konstrukcji lekkości. Jednak nie daje półcienia, dlatego takie szklane zadaszenia tarasów polecane są w szczególności w przypadku ich ekspozycji na stronę północną. Tak było dokładnie na tej nieruchomości.

Nowoczesny taras daje właścicielom dodatkową przestrzeń do rodzinnych spotkań, spokojnego relaksu i imprez w gronie przyjaciół.

Wierzymy, że w takim miejscu niedzielne śniadanie w letni poranek smakuje dwa razy lepiej.