Zadaszenie Tarasu

Proste zadaszenie

Proste zadaszenie łączy w sobie elegancki minimalizm, przytulność ciepłego drewna oraz funkcjonalność dopracowanej konstrukcji. Tą zabudową stworzyliśmy właścicielom przestronne miejsce do odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Jest to świetna przestrzeń zarówno na poranną kawę we dwoje, jak i większą uroczystość wieczorem w szerszym gronie.

Zadaszenie z ekranami powstało z drewnianych belek w czekoladowym odcieniu orzecha. Kolor dopasowany jest do stolarki okiennej i drzwiowej. Pasuje też do dachówki oraz beżowo-pomarańczowego podłoża wykonanego z kostki brukowej. Szkielet tchnie prostotą i minimalizmem. Szczotkowanie ręczne każdego elementu „wyciągnęło” sęki i usłojenie, zwiększając kontrast w stosunku do tła. Dzięki temu zadaszenie z ekranami wygląda naturalnie i klasycznie.

Boki konstrukcji z panelami z ażurami. Na każdym z nich znajdują się trzy stałe elementy z poziomymi deskami. W tym projekcie pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Jednak jest to także świetny sposób na formę osłony przed wzrokiem niepożądanych osób. Doskonale sprawdza się na wąskich działkach, na terenach o ścisłej zabudowie. Proste zadaszenie zapewnia wówczas ochronę, izolację i komfort prywatności. Jednocześnie nie zasłania przestrzeni i nie przytłacza wnętrza.

Proste zadaszenie – pasuje do każdego budynku

Istotnym elementem każdej zabudowy tarasowej jest dach. W tym projekcie wykorzystaliśmy transparentne szkło hartowane. Materiał jest doskonały pod względem wizualnym i funkcjonalnym. W tym projekcie nie było konieczności stosowania zacieniającego rozwiązania np. drewna lub mlecznego surowca. Konstrukcja wyeksponowana jest bowiem na stronę północną. Wyższy, spadzisty dach domu rzuca trochę cienia na zabudowę tarasu. Sama działka otoczona jest wysokimi drzewami. Ponadto właściciele rzadko korzystają z tarasu w godzinach południowych, gdy słońce operuje najintensywniej. Wszystkie te elementy sprawiły, że lepszym rozwiązaniem było transparentne zadaszenie ze szkłem. Nowoczesne i lekkie doskonale pasuje do charakteru głównego domu. Wtapia się w jego konstrukcję. Stanowi jego integralną część.

Hartowane szkło jest też praktyczne. Jest wytrzymałe i odporne na stłuczenia oraz zarysowania. Zniesie ulewę, gradobicie i ciężar zimowej pokrywy białego puchu. Długo zachowuje estetyczny wygląd. Jest łatwe w utrzymaniu. Nie wymaga impregnowania, by cieszyć oko elegancją.

Właściciele są fanami wieczornych spotkań przy grillu. Nic dziwnego więc, że wykorzystali tę funkcjonalną przestrzeń na przestronną, zewnętrzną jadalnię. Stół i krzesła rattanowe pomieszczą co najmniej osiem osób. Dach osłoni ich nie tylko przed słońcem, ale też przed drobną, ciepłą mżawką. Jest więc idealną przestrzenią na spotkania przez cały sezon grillowy.

Prosta forma tego zadaszenia jest spójna z każdym stylem budynku. Podobnie jak projekt Lekkie zadaszenie na taras. Sprawdź.