Zadaszenie Tarasu

Nowoczesne zadaszenie na tarasie z kostki

Elegancki minimalizm — to określenie najlepiej oddaje charakter, jaki ma ten nowoczesny taras na kostce. Bazujący na indywidualnym projekcie doskonale współgra wizualnie z domem, stając się jego uzupełnieniem i ostateczną kropką nad „i” w aranżacji przestrzeni.

Drewniane zadaszenie na tarasie z kostki powstało z belek, które pokryliśmy laminatem w ciemnym odcieniu szarego antracytu. Konstrukcja wpada niemal w czerń, czym współgra z elementami wykończeniowymi budynku — dachówką, stolarką okienną, roletami antywłamaniowymi. Zadaszenie RAL 7016 dobrze komponuje się również z kostką brukową w kolorze betonowej, industrialnej szarości oraz podobnym odcieniem elewacji budynku.

Nowoczesne zadaszenie na tarasie z kostki – sposób zabudowy ścian

Na jednym boku znajdują się dwa panele z drewnianymi, poziomymi deseczkami, które zajmują ⅔ szerokości „ściany”. Są one stałe  i pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Takie same elementy, jednak ruchome, umieściliśmy na froncie nowoczesnego zadaszenia na tarasie z kostki. Drewniane panele zamocowane są na prowadnicach, dzięki czemu można je przesuwać i ustawiać względem położenia słońca. To istotne, gdyż taras wyeksponowany jest na stronę zachodnią. Dlatego ruchome elementy dają osłonę przed intensywnymi promieniami, zwiększając komfort odpoczynku.

Nowoczesne zadaszenie na tarasie z kostki wykończone zostało szklanym dachem w mlecznej opcji. Jest to najbardziej funkcjonalna propozycja do tego typu konstrukcji. Absorbuje część promieni słonecznych, tworząc delikatny półcień idealny do odpoczynku w letnie, upalne południa.

Ma też niekwestionowane walory estetyczne. Drewniane, nowoczesne zadaszenie na kostce brukowej jest wizualnie lekkie i niezwykle współczesne. Dzięki temu doskonale współgra z aranżacją głównego budynku.

Właściciele zyskali doskonałą przestrzeń do wypoczynku, która stanowi przedłużenie głównego salonu. Dzięki temu zadaszenie na tarasie z kostki to oaza spokoju idealna na poranną kawę przy śpiewie ptaków i gwarne, wieczorne spotkanie z przyjaciółmi.

System konstrukcyjny zastosowany w tym projekcie to wzór wizualny zgłoszony do Urzędu Patentowego. System ten jest modułowy i pozwala na dowolne powiększanie konstrukcji zabudowy. Inne projekty oparte o ten system dachu znajdziesz w naszej Strefie Portfolio. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się ograniczać, inwestycję można podzielić na kilka etapów.