Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą

Nietypowe zadaszenia tarasów zawsze są dla nas ciekawym i ekscytującym wyzwaniem. Czasami efekt końcowy nie pokazuje, ile pracy trzeba było włożyć na etapie projektowym, by powstała przestrzeń o wielu funkcjach. Tak było właśnie przy tej realizacji. Zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą jest rozwiązaniem stworzonym by spełnić oczekiwania inwestorów. 

Właściciele marzyli o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni do relaksu w okresie wiosenno-letnim, która jednocześnie dawałaby wystarczająco dużo miejsca na spotkania z rodziną i licznymi przyjaciółmi.

Zanim powstała konstrukcja wykonaliśmy projekt i wizualizację aby inwestorzy wiedzieli jak będzie wyglądało ich zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą.

Wizualizacje znajdują się na stronie Strefa Inspiracji

Zadaszenie tarasu z desek miało być także oazą spokoju, w której właścicieli mogliby znaleźć prywatność i chwilę wytchnienia. Łącząc dwa rozwiązania, udało nam się spełnić te wymagania.

gotowy taras z zadaszeniem
jak przedłużyć zadaszenie tarasu

Drewno w roli głównej

To gotowe zadaszenie tarasu jest minimalistyczne, proste, a dzięki temu eleganckie. Nowoczesne i wizualnie lekkie. Jego trzonem jest szkielet wykonany z drewna w kolorze ciemnego orzecha. Ważnym punktem designu są intensywne, wyraziste słoje i sęki, które nadają konstrukcji naturalnego, tradycyjnego charakteru. Efekt ten udało nam się osiągnąć poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu.

Gotowy taras z zadaszeniem uzupełniliśmy drewnianymi, poziomymi żaluzjami w kolorze szkieletu. Te stałe elementy pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią także swego rodzaju parawan chroniący przed wzorkiem właścicieli sąsiedniej posesji. Zwiększają komfort. Natomiast przestrzeni między żaluzjami pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.

Konstrukcja kolorystycznie dopasowana została do drewnianej podłogi, dzięki czemu powstało spójne zadaszenie tarasu z desek.

zadaszenie tarasu z pergolą nowoczesną
zadaszenie tarasu aranżacja

Jak zadaszyć taras pod balkonem – Zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą

Część zadaszona znajduje się bezpośrednio pod jednym z balkonów domu. Dlatego ważnym elementem konstrukcji był dach. Należało wybrać trwałe i bezpieczne materiały, które jednocześnie będą funkcjonalne. Wyeksponowanie gotowego tarasu z zadaszeniem na stronę północną wymagało także zastosowania elementów przepuszczających światło.

Jak zadaszyć taras pod balkonem, by sprostać takim wymogom?

Najlepsze okazało się szkło hartowane. Tym razem postawiliśmy na jego mleczną wersję. Dzięki temu dach wpuszcza promienie słoneczne, a jednocześnie zapewnia prywatność zarówno osobom na tarasie, jak i tym, którzy przebywają na balkonie.

Daje też przyjemny półcień, zmniejszając stopień nagrzewania tarasu w upalne dni. Chroni przed wiosennym i letnim deszczem. Pozostała zatem kwestia, jak przedłużyć zadaszenie tarasu.

zadaszenie tarasu z desek
dom z dachem dwuspadowym i zadaszonym tarasem

Odsłonięta pergola jako część gotowego zadaszenia tarasu

Właścicielom szczególnie zależało na dużej, komfortowej przestrzeni do relaksu i spotkań. Dlatego ten dom z dachem dwuspadowym i zadaszeniem tarasu wzbogaciliśmy o nowoczesną, lekką pergolę, która stanowi naturalne przedłużenie zabudowanej części. “Wychodzi” poza ściany budynku, powiększając znacznie przestrzeń.

Jest całkowicie odsłonięta i doskonale spełnia się w roli miejsca relaksu w słoneczne dni i na grilla w piękne popołudnia i ciepłe wieczory.

Taką pergolę możemy dołączyć również do altany, tak jest w projekcie Altanka ażurowa

Jeśli marzy Ci się zadaszony taras, aranżacje, projekty i masę inspiracji znajdziesz na naszej stronie. Realizujemy klasyczne zadaszenia, a także te nowatorskie, które cieszą nas szczególnie. Zatem jeśli po głowie chodzi Ci nietypowe zadaszenie tarasu, skontaktuj się z nami.

Tak jak zrobili to Ci właściciele, którzy zapewne teraz siedzą pod swoim zadaszeniem tarasu z desek i delektują się przepięknym widokiem, ciepłą herbatą i daniami prosto z grilla.

zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą