Zadaszenie tarasu

Pergola tarasowa zadaszenie tarasu

Na liście marzeń właścicieli tej nieruchomości była pergola tarasowa zadaszenie tarasu do ogrodu, która zapewniłaby komfortowy odpoczynek w ciepłe popołudnia. Wcześniej pełny relaks zaburzało słońce. Taras wyeksponowany jest głównie na stronę południowo-zachodnią, zatem promienie ogrzewają ogród w godzinach, gdy właściciele najbardziej potrzebują chwili wytchnienia.

Biorąc pod uwagę ich oczekiwania, uwarunkowania terenu i lokalizację posesji, stworzyliśmy przestronne, nowoczesne zadaszenie tarasowe. 

 Galeria pokazuje zastosowane elementy oraz ich funkcjonalną stronę.

pergola tarasowa zadaszenie tarasu
pergola tarasowa zadaszenie tarasu z drewna

Szkielet konstrukcji wykonany został z drewnianych belek pokrytych laminatem w grafitowym odcieniu. Dzięki czemu powstała absolutnie nowoczesna pergola tarasowa. Antracyt jest jednym z modniejszych barw w aranżacji zarówno wnętrz, jak i elewacji budynku. Na tej posesji pergola tarasowa zadaszenie tarasu szare doskonale wpisuje się w aranżację przestrzeni. Odcień jest dopasowany do stolarki okiennej i drzwiowej oraz elementów wykończeniowych. Mimo swojej ciemnej barwy konstrukcja jest wizualnie lekka. To istotny element przy tworzeniu tak przestronnej zabudowy. Dzięki temu nie zaburza ona proporcji i nie przytłacza posesji.

Pergola tarasowa zadaszenie tarasu – funkcjonalne panele drewniane.

Funkcjonalnym elementem projektu są też drewniane, ruchome panele na froncie oraz po bokach zabudowy. Elementy umieszczone na prowadnicach można bezproblemowo przemieszczać, dopasowując ich lokalizację do słońca. Zadaszenie tarasu ze ścianami drewnianymi wprowadza do wnętrza cień, gdy tymczasem poziome, otwarte żaluzje zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

pergola tarasowa ze szkłem

Wykończeniem zabudowy jest szklany dach. Mleczny, hartowany materiał estetyczny i funkcjonalny. Dzięki niemu konstrukcja drewniana zyskuje dodatkowej lekkości.

Konstrukcję można umieścić na różnym podłożu, np. Pergola na taras z kompozytu

Dach chroni też przed promieniami słońca, częściowo je absorbując. Przepuszcza światło, dzięki czemu przestrzeń jest widna i przyjemna – odpowiednia do leniuchowania zarówno przy kawie, jak i ciekawej lekturze.

pergola na taras
konstrukcja ze ścianami drewnianymi

Pergola ze szkłem to także świetna ochrona przed deszczem – nie tylko dla właścicieli i ich gości, ale także dla mebli wypoczynkowych. Utrzymanie estetycznego wyglądu nawet tapicerowanych zestawów jest bezproblemowe.

Stworzone zadaszenie tarasu ze ścianami sprostało oczekiwaniom właścicieli. Otrzymali oni modną, nowoczesną przestrzeń, w której popołudniowa kawa z przyjaciółmi nabiera nowego, lekkiego wyrazu.

zadaszenie do ogrodu
zadaszenie antracyt