Nowoczesna altana

Zadaszenie tarasu z belką nad dachem

To zadaszenie tarasu 6×3 łączy w sobie tradycję z nowoczesnym designem, tworząc ciekawą, elegancką przestrzeń do relaksu niemal przez cały rok.

Właścicielom zależało na eklektycznym projekcie, który oddałby charakter domu. Jednak nie bez znaczenia była także funkcjonalność zabudowy wyeksponowanej na stronę północną i ukrytej tuż za betonowym murem.

zadaszenie tarasu z belką nad dachem drewniane

Zadaszenie nad tarasem drewniane z nutką tradycji

Tradycyjnym elementem jest drewno. Szkielet zadaszenia tarasu 6×3 z drewna w klasycznym odcieniu złotego dębu. Szczotkowanie ręczne każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje, nadaje to belkom naturalnego wyglądu.

Cechą charakterystyczną zadaszenia nad tarasem drewnianego jest dekoracyjna belka konstrukcyjna. Wprowadza sporą dawkę nowoczesności. Zadaszenie tarasu z belką nad dachem drewniane nabiera wręcz futurystycznego wyglądu.

Takie belki możemy instalować w różnych miejscach i formach, choćby jak w projekcie Altany ogrodowe nowoczesne

Konstrukcję uzupełniają stałe, ażurowe panele umieszczone w rogach trzech boków. Pełnią funkcję ozdobną. Poziome, drewniane żaluzje są tego samego koloru co pozostałe elementy szkieletu.

zadaszenie tarasu z belką nad dachem

Zadaszenie tarasu z belką nad dachem. Sposób zamknięcia przestrzeni

Większą funkcjonalność to zadaszenie tarasu z belką nad dachem nowoczesne zyskuje dzięki szklanym, przesuwnym panelom. Umieszczenie ich na prowadnicach umożliwia szybkie i łatwe zamknięcie lub otwarcie przestrzeni w zależności od warunków atmosferycznych.

Dach wykonany został z mlecznego szkła hartowanego, które wprowadza do wnętrza półcień w czasie największych upałów. Pod takim dachem można również zawiesić materiał lub zainstalować firany w ścianach, lub żaluzje.

Dzięki temu to zadaszenie nad tarasem drewniane może być wykorzystywane niemal przez cały rok. Zwłaszcza przy obecnych warunkach atmosferycznych, gdzie śnieżne i mroźne zimy zdarzają się niezwykle rzadko. Przy niższych temperaturach wnętrze takiego zadaszenia tarasu z belką nad dachem ogrzewają promienie słoneczne, a w razie konieczności można wykorzystać przenośny piecyk.

Całkowita zabudowa jest także ochroną dla mebli wypoczynkowych. Tapicerowanych lub rattanowych zestawów nie trzeba już chować przed deszczem i na okres zimowy.

zadaszenie tarasu z belką nad dachem nowoczesne