Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu i wiata drewniana

Taras drewniany zadaszony typ CRX

Ta realizacja to tak naprawdę dwa osobne projekty, które wymagały wspólnego mianownika.

Właściciele tej stosunkowo niewielkiej nieruchomości marzyli o komfortowym miejscu, w którym w ciepłe miesiące mogliby odpoczywać, ciesząc się otaczającą ich zielenią. Na liście życzeń znajdowała się także wiata na auto, która byłaby doskonałą alternatywą dla garażu. Zrealizowaliśmy te marzenia. Stworzyliśmy dwa osobne projekty: nowoczesny taras zadaszony oraz wiatę wolnostojącą, które uzupełniają zabudowę domu. Zacznijmy od pierwszego elementu.

Zadaszenie na taras z drewna

Zadaszenia tarasów muszą pasować do charakteru budynku. W tej nowoczesnej zabudowie właściciele postawili na szarość i brąz. Konstrukcję dopasowaliśmy do drugiej barwy, tworząc nowoczesną wiatę tarasową z drewna o ciepłej, czekoladowej barwie mahoniu. Surowy charakter nadają jej słoje i widoczne sęki. Uzyskaliśmy je poprzez szczotkowanie każdego elementu osobno. Ciemny szkielet przełamaliśmy panelami ruchomymi z poziomymi żaluzjami w ciepłym, złocistym odcieniu dębu. Dzięki temu projekt nabrał ciekawego, indywidualnego designu.

zadaszenia tarasów
zadaszenie tarasu z ażurami

Zadaszenie tarasu i wiata drewniana

Gotowe zadaszenie tarasowe z drewna z ruchomymi panelami na dwóch ścianach jest funkcjonalnym rozwiązaniem. Przesuwne elementy można ustawiać w zależności od położenia słońca. Było to istotne w tym projekcie, gdyż dom z zadaszonym tarasem wyeksponowany jest na stronę południową i zachodnią. Żaluzje dają półcień, zapewniając jednocześnie stałą cyrkulację powietrza i nie zasłaniając przepięknych widoków na wzgórza. Chronią też przed wiatrem.

jak zadaszyć taras
zadaszenie tarasu z drewnianymi panelami

Drewniane zadaszenie tarasu na wymiar

Aranżacja tarasu zadaszonego wykończona została przyciemnionym szkłem hartowanym. Lekki dach w odcieniu delikatnego brązu doskonale komponuje się ze szkieletem oraz elewacją budynku. Jednocześnie zatrzymuje promienie słoneczne i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzania wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, jak zadaszyć taras w stylu nowoczesnym, szkło hartowane jest idealną propozycją.

aranżacja tarasu zadaszonego
zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu i wiata drewniana

Kolejnym elementem tego zlecenia była wiata wolnostojąca. Carport jest idealną alternatywą dla znacznie droższych garaży zamkniętych. Chroni karoserię samochodu przed deszczem oraz śniegiem. W tym projekcie wykorzystaliśmy te same elementy drewniane, co w przypadku zadaszenia tarasu. Konstrukcja powstała z drewna w kolorze mahoniowym, a dwie ściany stworzone są z poziomych żaluzji o odcieniu złotego dębu. Takie rozwiązanie wprowadza do aranżacji spójność. Belki szkieletu umieściliśmy na betonowych blokach, co pozwoliło wyrównać poziom terenu pomiędzy przednią a tylną częścią zabudowy.

carport czyli wiata garażowa
zadaszenie tarasu i wiata drewniana

Zadaszenie tarasu i wiata drewniana – funkcjonalność i estetyka

Z czego najlepiej wykonać dach w garażu? My polecamy drewniane belki. W tej wiacie carport wykorzystaliśmy elementy w jasnym kolorze. Szczelnie ułożone całkowicie chronią samochody przed wilgocią, a jednocześnie są ciekawym, designerskim uzupełnieniem całości projektu. Tworząc dwa osobne zabudowania, dostarczyliśmy właścicielom funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Wiata na auto jest praktyczna oraz łatwo dostępna. Pozwala na zaparkowanie 2 rodzinnych samochodów osobowych. Zadaszenia tarasów na wymiar opracowane są przy współpracy z inwestorem.

wiata drewniana wolnostojąca
wiata drewniana

Tymczasem nowoczesny dom z zadaszonym tarasem zyskał dodatkową przestrzeń na grilla, którego właściciele są wielkimi fanami.

Projekt Pergola żaluzjowa w odróżnieniu od Zadaszenia tarasu większą część dachu ma całkowicie otwartą.

z czego dach w garażu