Zadaszenie tarasu

Tarasowe zadaszenie

To tarasowe zadaszenie doskonale wpisało się w eklektyczny charakter domu. Połączenie drewna i szkła sprawia, że konstrukcja jest lekka, minimalistyczna, a jednocześnie klasycznie przytulna.

Nowoczesny taras powstał z solidnych belek z wytrzymałego, trwałego i odpornego drewna BSH. Jasny, stonowany kolor pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej, rolet antywłamaniowych oraz koloru posadzki wykonanej z płytek tarasowych. Dobrze komponuje się także z beżowo-piaskową elewacją domu.

taras nowoczesny
nowoczesny taras

Dwa boki — wyeksponowane na stronę zachodnią i wschodnią — w ⅔ wypełnione zostały panelami z poziomymi deseczkami. Elementy  na prowadnicach, dzięki czemu ich położenie można dopasować do pozycji słońca. Tworzą we wnętrzu przyjemną atmosferę i warunki dogodne do odpoczynku. Dlatego taras nowoczesny to miejsce na relaks w upalne popołudnia, co do tej pory było utrudnione.

Ciekawym dodatkiem do zabudowy są dwa takie same panele drewniane umieszczone przy schodach, stanowiących zewnętrzne wejście na taras. Rozsuwane pełnią funkcję drzwi. Drewniane deseczki chronią też przed słońcem.

zabudowany taras nowoczesny
nowoczesny taras z zabudową

Zabudowany taras nowoczesny pokryliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to jedno z popularniejszych rozwiązań w takich konstrukcjach. Dach tego typu absorbuje część promieni słonecznych, zapewniając w środku przyjemny półcień i idealne warunki do relaksu także w upalne południe. Stanowi też osłonę przed deszczem. Chroni nie tylko właścicieli i ich gości, ale także meble tarasowe, co przedłuża ich żywotność.

W ten sposób nowoczesny taras stał się idealnym przedłużeniem salonu, z którym łączą go okna tarasowe. Zapewnia wystarczającą przestrzeń na wygodny kącik wypoczynkowy idealny na poranną kawę oraz miejsce na spotkanie z przyjaciółmi przy piątkowym grillu.

Pełna otwarta ściana frontowa w tym projekcie to nasza sugestia. Inwestor chciał zabudować ją drewnianymi ekranami. Ale ekspozycja tarasu jest północna. Gdyby ekrany były na tej ścianie, duża część światła nie dostała by się pod zadaszenie. Zabudowa sięga tylko jednej ściany budynku, choć inspiracją do stworzenia tego zadaszenia był projekt Nowoczesny taras z zadaszeniem.