Nowoczesny nieduży zewnętrzny taras zadaszony

Zadaszenia tarasowe

Nowoczesny taras

Taras zewnętrzny zadaszony – nawet niewielkich rozmiarów – znacznie zwiększa komfort odpoczynku, podwyższa funkcjonalność ogrodu, a także wpływa na wartość nieruchomości.

Właściciele tej posesji myśleli przede wszystkim o wygodzie w letnie popołudnia i wieczory. Wyśnili sobie miejsce, które pozwoli im cieszyć się zielenią ogrodu także podczas wiosennej mżawki i w trakcie orzeźwiającego, letniego deszczu.

Początkowo mieli jednak wątpliwości, czy uda się wkomponować nowoczesny taras z drewna w niewielką działkę.

Szybko rozwialiśmy te wątpliwości. Odpowiedni projekt oraz dopasowane elementy do budowy zadaszenia tarasu potrafią stworzyć funkcjonalną przestrzeń niewielkich rozmiarów. Z kilku projektów właściciele wybrali nowoczesny taras szary, który pasuje do charakteru nieruchomości.

Szkielet konstrukcji wykonany został z solidnego, wytrzymałego drewna pokrytego laminatem w grafitowym kolorze. Barwa komponuje się z dachem, a także prostą kubaturą budynku. Dzięki temu powstał absolutnie nowoczesny taras. Antracyt jest jednym z modniejszych kolorów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz i zewnętrznej części budynków.

Taras zewnętrzny zadaszony uzupełniliśmy stałymi panelami. Te drewniane elementy do zabudowy zadaszenia tarasu umieszczone od frontu pełnią rolę dekoracyjną. Natomiast te, które pokrywają jeden bok, mają za zadanie chronić przed zachodzącym słońcem, gdyż na tę stronę wyeksponowany jest nowoczesny taras. Wprowadzają delikatny cień, umożliwiając relaks w godzinach, gdy rodzina najbardziej go potrzebuje.

Punktem kulminacyjnym konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Nowoczesny taras ze szkłem zyskuje na swojej funkcjonalności. Wpuszcza światło, a jednocześnie absorbuje promienie, chroniąc przed nagrzaniem. Umożliwia odpoczynek w godzinach największej operacji słońca. Chroni także przed deszczem zarówno właścicieli, jak i meble ogrodowe.

Ten nowoczesny taras mały spełnił wszystkie życzenia właścicieli. Zyskali oni wygodną, elegancką przestrzeń do odpoczynku po męczącym dniu i miejsce do rozpoczęcia dnia w niedzielny poranek. Projekt udowadnia, że to, co małe, także jest eleganckie i praktyczne.