Zadaszenie tarasu

Nowoczesny taras

Taras zewnętrzny zadaszony – nawet niewielkich rozmiarów – znacznie zwiększa komfort odpoczynku, podwyższa funkcjonalność ogrodu, a także wpływa na wartość nieruchomości. Konstrukcje mogą być klasyczne lub bardziej nowoczesne. Nawet mały nowoczesny taras odmłodzi elewację domu i nada jej atrakcyjnego wyglądu.

Właściciele tej posesji myśleli przede wszystkim o wygodzie w letnie popołudnia i wieczory. Wyśnili sobie miejsce, które pozwoli im cieszyć się zielenią ogrodu także podczas wiosennej mżawki i w trakcie orzeźwiającego, letniego deszczu.

nowoczesny taras antracyt
nowoczesny taras mały

Początkowo mieli jednak wątpliwości, czy uda się wkomponować nowoczesny taras z drewna w niewielką działkę.

Szybko rozwialiśmy te wątpliwości. Odpowiedni projekt oraz dopasowane elementy do budowy zadaszenia tarasu potrafią stworzyć funkcjonalną przestrzeń niewielkich rozmiarów. Z kilku projektów właściciele wybrali nowoczesny taras szary, który pasuje do charakteru nieruchomości.

Szkielet konstrukcji wykonany został z solidnego, wytrzymałego drewna pokrytego laminatem w grafitowym kolorze. Barwa komponuje się z dachem, a także prostą kubaturą budynku. 

Dzięki temu powstał absolutnie nowoczesny taras. Antracyt jest jednym z modniejszych kolorów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz i zewnętrznej części budynków.

taras z drewna mały
taras szary

Taras zewnętrzny zadaszony uzupełniony stałymi panelami. Te drewniane elementy do zabudowy zadaszenia tarasu umieszczone od frontu pełnią rolę dekoracyjną. Natomiast te, które pokrywają jeden bok, chronią przed zachodzącym słońcem, gdyż na tę stronę wyeksponowany jest taras. Wprowadzają delikatny cień, umożliwiając relaks w godzinach, gdy rodzina najbardziej go potrzebuje.

Punkt kulminacyjny konstrukcji to dach ze mlecznego szkła hartowanego. Taras ze szkłem zyskuje na swojej funkcjonalności. Wpuszcza światło, a jednocześnie absorbuje promienie, chroniąc przed nagrzaniem. Umożliwia odpoczynek w godzinach największej operacji słońca. Chroni przed deszczem zarówno właścicieli, jak i meble ogrodowe. 

Czasem zamiast małego zadaszenia warto zrobić większą konstrukcję, taką jak ta Altana ze szkłem

zadaszenie ze szkłem mlecznym
nowoczesny taras

Ten nowoczesny taras mały spełnił wszystkie życzenia właścicieli. Zyskali oni wygodną, elegancką przestrzeń do odpoczynku po męczącym dniu i miejsce do rozpoczęcia dnia w niedzielny poranek. Projekt udowadnia, że to, co małe, także jest eleganckie i praktyczne.