Zadaszenie na taras drewniane oraz wykończenie zadaszenia tarasu

Zadaszenia tarasowe

Nowoczesne tarasy zadaszone

Nowoczesne tarasy zadaszone z drewna wcale nie muszą być klasyczne. Ten ponadczasowy surowiec doskonale wpisuje się także w nowoczesny charakter zabudowy.

Świetnym przykładem jest właśnie to zadaszenie na taras drewniane, które spełnia marzenia właścicieli o eleganckiej, lekkiej przestrzeni do odpoczynku w ogrodzie od wczesnej wiosny do pierwszych, jesiennych chłodów.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w stonowanym, ale wyrazistym, czekoladowym odcieniu. Barwa pasuje do stolarki okiennej oraz elementów dekoracyjnych elewacji budynku. Wprowadza to spójność aranżacji, która zwiększa estetykę wykończenia zadaszenia tarasu oraz całej przestrzeni.

Stałe panele drewniane w ścianach pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Zwiększają proporcje zabudowy, wprowadzając niezbędny balans. Takie nowoczesne tarasy zadaszone z ażurami nabierają wyrazistości i ponadczasowej elegancji.

Mleczne szkło hartowane stanowi idealne wykończenie zadaszenia tarasu. Nie zaciemnia przestrzeni, a jednocześnie absorbuje część promieni słonecznych, chroniąc przed zbytnim nagrzaniem. Nowoczesne tarasy zadaszone ze szkłem są też wizualnie lekkie. Nie przytłaczają przestrzeni, dlatego są idealne do niewielkich działek.

Zadaszenie na taras drewniane pełni teraz funkcję dodatkowego salonu na zewnątrz, otoczonego przepiękną zielenią i z widokiem na nieokiełznaną naturę. Aranżacja przestrzeni stworzona przez właścicieli wykreowała miejsce na romantyczny wieczór we dwoje i na gwarne spotkanie przy kawie z przyjaciółmi. Każda okazja jest dobra, by chociaż przez chwilę delektować się relaksem w takim miejscu.