Zadaszenie tarasu

Nowoczesne tarasy zadaszone z drewna

Nowoczesne tarasy zadaszone z drewna wcale nie muszą być klasyczne. Ten ponadczasowy surowiec doskonale wpisuje się także w nowoczesny charakter zabudowy. Wykonanie tego zadaszenia stanowiło rozbudowę tarasu przy zabudowie szeregowej klasycznego domu. Ten typ zadaszenia możemy wykonać również w zabudowie z balkonem. 

Przy klasycznym domu z balkonem zrobiliśmy konstrukcję Zadaszenie z zabudową tarasu

Świetnym przykładem jest właśnie to zadaszenie na taras drewniane, które spełnia marzenia właścicieli o eleganckiej, lekkiej przestrzeni do odpoczynku w ogrodzie od wczesnej wiosny do pierwszych, jesiennych chłodów.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w stonowanym, ale wyrazistym, czekoladowym odcieniu. Barwa pasuje do stolarki okiennej oraz elementów dekoracyjnych elewacji budynku. Wprowadza to spójność aranżacji, która zwiększa estetykę wykończenia zadaszenia tarasu oraz całej przestrzeni. Konstrukcja z drewna BSH, klejonego warstwowo była przemyślanym wyborem. Dzięki zastosowaniu tego materiału konstrukcja charakteryzuje się wysoką stabilnością oraz wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Trzykrotne malowanie lakierobejcą Tikurilla zabezpiecza fakturę drewna. 

nowoczesne tarasy zadaszone z drewna
nowoczesne tarasy zadaszone brązowe
Stałe panele drewniane w ścianach

Stałe panele drewniane w ścianach pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Zwiększają proporcje zabudowy, wprowadzając niezbędny balans. Takie nowoczesne tarasy zadaszone z ażurami nabierają wyrazistości i ponadczasowej elegancji. Na nich powieszone są teraz donice z kwiatami oraz oświetlenie. Tworzy to doskonały nastrój wewnątrz konstrukcji. Drewno to materiał ciepły, co dostarcza niezwykłych aspektów wizualnych zimą i latem. 

Mleczne szkło hartowane stanowi idealne wykończenie zadaszenia tarasu. Nie zaciemnia przestrzeni, a jednocześnie absorbuje część promieni słonecznych, chroniąc taras przed zbytnim nagrzaniem. Nowoczesne tarasy zadaszone ze szkłem są też wizualnie lekkie. Nie przytłaczają przestrzeni, dlatego są idealne do niewielkich działek.

Zadaszenie na taras drewniane pełni teraz funkcję dodatkowego salonu na zewnątrz, otoczonego przepiękną zielenią i z widokiem na nieokiełznaną naturę. Aranżacja przestrzeni stworzona przez właścicieli wykreowała miejsce na romantyczny wieczór we dwoje i na gwarne spotkanie przy kawie z przyjaciółmi. Każda okazja jest dobra, by chociaż przez chwilę delektować się relaksem w takim miejscu.

nowoczesne tarasy zadaszone ze szkłem
nowoczesne tarasy zadaszone z ażurami