Zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenia na taras

To dwukolorowe, tarasowe zadaszenie nowoczesne powiększyło przestrzeń wypoczynkową domu. Stworzyło właścicielom intymną oazę spokoju, w której mogą delektować się wspólnym popołudniem we dwoje z aromatyczną kawą w ręku lub uroczystym spotkaniem w gronie przyjaciół i rodziny.

Nowoczesne zadaszenia na taras tworzone na podstawie indywidualnych projektów doskonale wpisują się w charakter domu, stając się z nim jednorodną całością o dużych walorach estetycznych. Tak jest właśnie w tym projekcie.

nowoczesne drewniane zadaszenie na taras
tarasowe nowoczesne zadaszenie

Elementem spajającym są dwa kolory drewna, które doskonale wpisują się w sposób wykończenia budynku. Szkielet z belek zabezpieczonych lakierem w ciemnym, antracytowym kolorze. Odpowiada on barwie dachówki, stropu oraz stolarki okiennej i drzwiowej.  Tarasowe nowoczesne zadaszenie pasuje też do szarej kostki, która tworzy podłogę tarasu.

Na dwóch bokach konstrukcji umieściliśmy stałe, wąskie panele z poziomymi deskami, które stanowią ciekawą formę dekoracji. Tymczasem frontową część zbudowaliśmy podobnymi elementami, które umieściliśmy na prowadnicach. Można je przesuwać, aby dostosować do pozycji słońca. To istotna część tego nowoczesnego, drewnianego zadaszenia na taras, gdyż jego front jest wyeksponowany na stronę zachodnią. Słońce więc operuje tu najsilniej w godzinach popołudniowych, kiedy właściciele najwięcej czasu spędzają w ogrodzie. Taka zabudowa zapewnia im większy komfort.

nowoczesne zadaszenie na taras
tarasowe zadaszenie nowoczesne

Nowoczesne zadaszenia na taras – sposób na funkcjonalność.

Poziome deski  z drewna w ciepłym kolorze orzecha, który współgra z elementami dekoracyjnymi elewacji budynku. W ten sposób to tarasowe zadaszenie nowoczesne doskonale wpisuje się w charakter domu, stając się jego integralną częścią.

Nowoczesne zadaszenia na taras nie byłoby tak funkcjonalne bez dachu. W tym projekcie wykorzystaliśmy najpopularniejszy z dostępnych materiałów. Zabudowa pokryta została mlecznym szkłem hartowanym. Przepuszcza ono światło, dzięki czemu przestrzeń jest rozświetlona i funkcjonalna. Jednocześnie absorbuje część promieni. Tworzy delikatny półcień – niezwykle przyjemny w czasie letnich upałów.

Hartowane szkło jest wytrzymałe i odporne. Tarasowe zadaszenie nowoczesne jest świetną osłoną przed deszczem i gradem. Dzięki temu właściciele mogą delektować się zielenią ogrodu także przy mniej sprzyjającej aurze, słuchając szeptów delikatnej mżawki i delektując się zapachem ziemi wdzięcznej za wodę.

W projekcie Zadaszenie na tarasie, zamiast paneli drewnianych użyliśmy szkła w ścianach.