Zadaszenie tarasu

Wysokie zadaszenie tarasowe

Formy zadaszenie tarasu są różne. Pozwalają na stworzenie całorocznego miejsca do wypoczynku w ogrodzie lub mogą być jedynie wsparciem w okresie letnim. Można stworzyć wysokie zadaszenie tarasowe z drewna lub minimalistyczną zabudowę wypełnioną szkłem. Wszystko po to, by spełnić oczekiwania właścicieli.

W tym wypadku postawili oni na praktyczną stronę. Wysokie zadaszenie tarasowe z drewna, o którym marzyli, miało stać się dla nich oazą ciszy i spokoju w cieplejsze miesiące, a także schroniemem przed deszczem. Miejscem, z którego mogliby podziwiać zachody słońca nad urokliwymi pagórkami.

Tak oto powstało zadaszenie tarasowe ze szkłem w dachu.

Wysokość rozwiązania nie gra roli, w tym projekcie było to 320 cm a w projekcie Zadaszenie pergola ze szkłem przezroczystym, 330 cm

wysokie zadaszenie tarasowe
wysokie zadaszenie tarasowe ze szkłem w dachu

Wysokie zadaszenie tarasowe – finezja projektu

Postawiliśmy na eklektyzm. Dobraliśmy formy zadaszenia tarasu łączące elementy klasyczne i eleganckie z nowoczesnymi, minimalistycznymi rozwiązaniami.

Konstrukcja powstała z belek w ciepłym, czekoladowym kolorze orzecha. Odcień idealnie pasuje do drewnianych elementów wykończenia elewacji budynku.

Ważnym punktem szkieletu są ażurowe panele umieszczone po bokach wysokiego zadaszenia tarasowego z drewna. Pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki nim formy zadaszenia tarasu nabierają wyrazistości.

Ponieważ przestrzeń będzie wykorzystywana jedynie w cieplejszych miesiącach, przednia część zabudowy pozostała otwarta. Pozwala to zachwycać się urokiem wzgórz o zachodzie słońca. Właściciele mogą podziwiać je także jesienią i zimą, gdyż wysokie zadaszenie tarasowe z drewna nie zasłania widoku z salonu.

wysokie zadaszenie tarasowe z drewna
Wysokie zadaszenie tarasowe – sposób na dach 

Funkcję parasola ochronnego przed słońcem i deszczem pełni dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. To dzięki niemu ten zadaszony taras od zachodu jest komfortowym miejscem odpoczynku także w czasie upałów. Mleczna barwa absorbuje promienie słoneczne. Tworzy delikatny półcień. Chroni także salon przed słońcem we wczesnych godzinach popołudniowych.

Oczywiście jest także świetną bazą relaksacyjną w deszczowe, letnie dni.

Takie zadaszenie tarasu jest nie tylko praktyczne, ale też eleganckie i estetyczne. Wykończenie nadaje zabudowie lekkości i nowoczesnego charakteru. Nie przytłacza ogrodu i nie zaburza proporcji całej zabudowy.

Na własne oczy przekonaliśmy się, jak piękne widoki czekają na właścicieli każdego wieczora. Takie momenty zapadają w pamięć, bo ciepła herbata po skończonej pracy w tym miejscu smakuje jak nektar bogów greckich.