Zadaszenie Tarasu

Taras wypoczynkowy

Taras Wypoczynkowy – Harmonia z Naturą i Architekturą

Nasz projekt tarasu wypoczynkowego jest wyjątkowy. Dlatego, że łączy ze sobą funkcjonalność, estetykę oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Głównym celem tego projektu było doskonałe wpasowanie konstrukcji tarasowego zadaszenia w nieregularną formę budynku mieszkalnego. Wyzwaniem był wykusz z oknem.

Konstrukcja tarasu została zaprojektowana w taki sposób, aby minimalizować oddziaływanie na istniejący budynek. Dzięki temu miało dostosować się do jego nieregularnych kształtów. Małe odległości pomiędzy elementami domu wymusiły konieczność skonstruowania  nowego dachu. To rozwiązanie sprawnie odprowadza wodę na prawą stronę budynku.

Naszym rozwiązaniem jest lekka konstrukcja, wykonana z drewna klejonego BSH . To drewno, znane ze swojej wyjątkowej wytrzymałości. Dlatego jest powszechnie stosowane do budowy mostów, co gwarantuje stabilność konstrukcyjną przez wiele lat. Dodatkowo, zastosowana kolorystyka w odcieniu szaro-antracytowym (RAL 7016) nadaje konstrukcji nowoczesny i elegancki wygląd. Tym samym sugerując, że jest to konstrukcja aluminiowa. Ten efekt osiągnęliśmy poprzez staranne usuwanie wszelkich uszkodzeń na drewnie oraz dokładne szlifowanie powierzchni, a następnie pokrycie jej czterema warstwami farby kryjącej.

Nad konstrukcją tarasu znajduje się szkło mleczne, które jest nie tylko estetyczne, ale również zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i jest odpornie hartowane, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.

W projekcie uwzględniliśmy również funkcjonalność tarasu. Zamontowane drewniane ekrany przesuwne oraz wersja stała pozwalają na swobodne dostosowanie przestrzeni do potrzeb mieszkańców. W połączeniu z wygodnymi meblami tarasowymi, stworzyliśmy idealne miejsce do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Podsumowując, cel projektu – czyli wpasowanie tarasu w nieregularną bryłę budynku oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod kątem wypoczynkowym – został w pełni osiągnięty. Nasz taras wypoczynkowy to harmonijne połączenie natury i architektury, które zachwyci każdego, kto go doświadczy.

Podobne sposób projektowania, pozwalający na zmianę funkcji tarasu, zastosowaliśmy w projekcie Tarasowe zadaszenie z balustradą.