Zadaszenie Tarasu

Taras częściowo zadaszony

Oto projekt, który odpowiada na dylemat wielu właścicieli nieruchomości – co będzie lepsze: taras zadaszony czy nie? W tym wypadku mamy rozwiązanie, który łączy w sobie obie możliwości.

Tarasy przydomowe – zadaszenia otwarte na ogród

Projekt miał na celu stworzenie przyjemnego miejsca do odpoczynku w wiosenne i letnie miesiące. Dlatego postawiliśmy na całkowicie otwartą przestrzeń. To zadaszenie na taras drewniane wykonane z belek w ciemnym, czekoladowym odcieniu orzecha, który uwielbiamy za jego elegancję. Szkielet pięknie komponuje się ze stolarką okienną i drzwiową. Konstrukcję uzupełniają stałe elementy – poziome żaluzje drewniane, które pełnią rolę głównie dekoracyjną, chociaż częściowo chronią też przed promieniami wschodzącego słońca.

Funkcjonalność i elegancja w jednym rozwiązaniu

Ważnym elementem jest dach. Przestrzeń częściowo osłonięta została mlecznym szkłem hartowanym. Taki zadaszony, oszklony taras nabiera lekkości, a jednocześnie zwiększa swoją funkcjonalność. Chroni meble i właścicieli przed letnim deszczem, umożliwiając odpoczynek także w pochmurniejsze dni. Powstał w ten sposób ciekawy dom z zadaszonym tarasem. Zdjęcia obrazują, jak komfortową przestrzeń udało nam się stworzyć z połączenia kilku minimalistycznych elementów.

Taras zadaszony czy nie – lokalizacja kwestią priorytetową

Istotnym warunkiem była lokalizacja. Taras wyeksponowany jest głównie na stronę północną i otoczony wysokimi drzewami. Zazwyczaj znajduje się w cieniu. Nie wymagał uzupełnienia konstrukcji o elementy, które chronią przed promieniami słońca. Usytuowanie jest kluczowe, gdy projektujemy tarasy przydomowe. Zadaszenia muszą być do niego dostosowane, by mogły być funkcjonalne, a nie jedynie estetyczne.

Uzupełnieniem projektu było dodatkowe, niewielkie zadaszenie na wschodniej ścianie budynku wykonane z drewna w tym samym kolorze. Eleganckie żaluzje ograniczają przenikanie wschodzącego słońca do jednego z pomieszczeń. Taras częściowo zadaszony jest idealny dla osób szukających funkcjonalnych rozwiązań o lekkim nowoczesnym designie. W tym przypadku właścicielom chodziło właśnie o komfort rodzinnego odpoczynku w letnie popołudnia. O możliwość niedzielnego obiadu na świeżym powietrzu i spotkania przy grillu z przyjaciółmi. Wierzymy, że takie niezapomniane momenty są teraz codziennością. Na tym samym projekcie szkieletu został zaprojektowany inny taras. Projekt Drewniany taras z zadaszeniem trochę różni się od opisanego zadaszenia