Zadaszenie tarasu

Dom z dużym zadaszonym tarasem

Właściciele tej przestronnej nieruchomości położonej w otoczeniu dziko rosnącej przyrody pragnęli stworzyć miejsce do wypoczynku, które łączyłoby nowoczesność z naturalnym charakterem otaczającego lasu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem było zadaszenie tarasu z drewna. Projekt, który stworzyliśmy, miał na celu połączyć wszystkie te elementy, zapewnić komfortowe miejsce na zewnątrz, jednocześnie nie burzyć kontaktu z naturą.

dom z dużym zadaszonym tarasem
pomysł na zadaszenie tarasu

Zaprojektowanie zadaszenia tarasu na wymiar pozwoliło dopasować jego wielkość do wymiarów budynku. Konstrukcja wykonana z drewna w intensywnym kolorze ciemnego orzecha z wyraźnie zaznaczonymi sękami. Taka struktura doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem posesji. Barwa natomiast dopasowana została do stolarki okiennej. Dzięki temu tworzą spójną i estetyczną aranżację.

zadaszenie tarasu pergola
zadaszenie tarasu z drewna projekt

Częścią konstrukcji są przesuwne panele drewniane. Dają pożądany półcień w częściach nasłonecznionych bez konieczności całkowitego zasłonięcia tarasu i separacji od wspaniałych widoków. Poziome żaluzje pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, co jest zbawienne w upalne dni. 

Prowadnice wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na trudne warunki atmosferyczne.

dom z dużym zadaszonym tarasem ze szkłem
taras przy domu zadaszony

Dom z dużym zadaszonym tarasem – szkło przeźroczyste na dachu

Pomysł na zadaszenie tarasu przezroczystym szkłem hartowanym pozwolił na osłonięcie wnętrza od deszczu. Taras przy domu zadaszony przezroczystym szkłem pozwala jednocześnie delektować się pięknymi koronami drzew, które królują nad zabudowaniem. Dlatego zdecydowaliśmy się na przezroczystą opcję zamiast mlecznego rozwiązania – bardziej popularnego jako pokrycie dachu.

Dom z dużym zadaszonym tarasem ze szkłem tworzy spójną konstrukcję, która jest symetryczna, jednolita i estetyczna. Znaczne wymiary tarasu nie zaburzają symetrii domu, gdyż udało się zachować proporcje, co jest podstawą w aranżacji estetycznej przestrzeni.

zadaszenie na taras ze szkłem
zadaszenie tarasu na wymiar

Taras przy domu zadaszony tworzy przyjemne miejsce relaksu, z którego właściciele korzystają od wczesnej wiosny aż do jesieni. Dlatego chętnie organizują spotkania z przyjaciółmi przy grillu są niczym podróż w czasie do czasów, w których natura pozostawała nietknięta, a oddychanie zdrowym powietrzem było codziennością.

Przeźroczyste szklane panele nie muszą być instalowane tylko jako wypełnienie dachu. W projekcie Zadaszenie z miejscem na hamak, zastosowaliśmy je jako zabudowę ścian. Dzięki czemu osłaniającą od niesprzyjających warunków pogodowych.