Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu dwuspadowe

Właściciele tej nieruchomości marzyli o minimalistycznej zabudowie, która stanowiłaby idealne zadaszenie tarasu 3×5 wykonanego z klasycznych desek. Przestrzeń miała nabrać funkcjonalności, a konstrukcja być idealnym wykończeniem eklektycznego budynku. Zdecydowali się na zadaszenie tarasu dwuspadowe. Jego szkielet wykonany został z drewna w jasnym, stonowanym kolorze dębu. Dlatego odcień pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej. Subtelnie zaznaczone słoje podkreślają nowoczesny charakter konstrukcji. Przez to zadaszenie tarasu dwuspadowe na drewnianym tarasie stworzyło spójną całość z istniejącym podłożem.

Boki szkieletu wypełnione zostały ruchomymi panelami z poziomymi żaluzjami. Przesuwne elementy pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną. Dlatego zapewniają cień we wnętrzu zabudowy wyeksponowanej głównie na stronę zachodnią, gdzie słońce operuje najsilniej. Wcześniej brak zadaszenia tarasu 3×5 odbierał komfort popołudniowego odpoczynku. Obecnie przestrzenie między żaluzjami zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Istotnym elementem konstrukcji jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. Ma on formę dwuspadową. Dlatego pozwala to na równomierne odprowadzanie wody opadowej na boki zabudowy. 

Sposób montażu szkła w konstrukcji jest naszym pomysłem. Po dwóch latach pracy nad innym niż inne sposobem montażu szkła, powstał system, który nazywamy CRX. Ostatecznie to najlepsze rozwiązanie na rynku.

Ponadto, zadaszenie tarasu dwuspadowe ze szkłem mlecznym chroni przed nadmiernym nagrzewaniem przestrzeni. Dach absorbuje część promieni i tworzy delikatny półcień, przez co zwiększa komfort odpoczynku w godzinach południowych. Zainstalowane szkło mleczne, chociaż inwestor rozważał aby dach wypełniło szkło w kolorze brązowym.

Zadaszenie tarasu dwuspadowe, dlaczego mleczne szkło?

Mleczne szkło jest jednym z częściej wybieranych rozwiązań na pergole drewniane. Zadaszenia tarasów zyskują wówczas lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Podobny efekt konstrukcyjny wykorzystaliśmy w projekcie Zadaszenie tarasu ze szkłem CRX. Dodaliśmy w tym projekcie pełną zabudowę szklaną w ściany. To projekt w którym jest szkło brązowe.

Zabudowa tarasu 3×5 spełniła marzenia właścicieli. Zyskali oni elegancką, estetyczną przestrzeń o dużych walorach użytkowych. Daje ona schronienie przed słońcem i deszczem. Jest uzywana od wiosny do jesieni bez względu na pogodę.  Chociaż jest też fantastycznym miejscem na spotkania przy grillu, dlatego 15m² dodatkowej strefy wypoczynkowej pomieści licznych członków rodziny i przyjaciół.