Zadaszenie Tarasu

Małe zadaszenie

Ten projekt udowadnia, że nawet niewielka działka może dawać nieograniczone możliwości. Może być funkcjonalną przestrzenią, w której odpoczynek jest komfortowy i przyjemny. Małe zadaszenie tarasu powstało na wąskiej nieruchomości zlokalizowanej na terenie o gęstej zabudowie. Właściciele chcieli przede wszystkim poprawić warunki w ogrodzie, dając sobie odpowiedni cień na tarasie wyeksponowanym na stronę zachodnią. Konstrukcja, którą stworzyliśmy, spełnia wszystkie ich oczekiwania.

Zadaszenie małego tarasu powstało z belek w jasnym kolorze złotego dębu. Usłojenie i sęki są widoczne, dzięki czemu zabudowa wygląda naturalnie, nieco klasycznie i przytulnie. Efekt ten osiągnęliśmy ręcznym poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu osobno.

Zabudowę po bokach uzupełniają stałe panele z poziomymi deseczkami. Wykonane są z drewna w tym samym kolorze co szkielet. W niektórych zabudowach stosujemy dwa kolory drewna, jednak zazwyczaj są to przestronne konstrukcje. Małe nowoczesne zadaszenie w jednym kolorze jest lepszym rozwiązaniem. Spójne i eleganckie, nie dominuje nad całą aranżacją przestrzeni.

Panele z ażurami umieściliśmy w rogach boków, nie osłaniając nimi całych ścian. Pełnią one funkcję dekoracyjną. Chronią też częściowo przed słońcem, operującym w tym miejscu głównie popołudniami. Nie było konieczności pełnej zabudowy ścian. Działkę otaczają bowiem iglaki, które w niedalekiej przyszłości stanowić będą naturalną ścianę dającą wystarczającą ilość cienia. Tymczasem otwarte boki pozwalają cieszyć się zielenią ogrodu.

Małe zadaszenie – dla małych tarasów.

Małe zadaszenie tarasu pokryliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to najpopularniejsza opcja w tego typu konstrukcjach. Absorbuje część promieni słonecznych. Daje przyjemny półcień. Zapewnia komfort w niedzielne południe, pozwalając cieszyć się z odpoczynku w ogrodzie także w upalne dni. Jest też osłoną przed delikatną mżawką w wiosenne i letnie wieczory.

Chroni nie tylko właścicieli i ich gości, ale także meble tarasowe. Dzięki temu przedłuża ich żywotność oraz elegancki, estetyczny wygląd.

Hartowane szkło jest wytrzymała i trwałe. Nie rysuje się i nie pęka. Nie wymaga konserwacji i impregnacji – w przeciwieństwie do drewnianych dachów.

Właściciele mogą wykorzystać tę przestrzeń na stworzenie przyjemnego, zewnętrznego salonu. Zadaszenie małego tarasu daje wystarczającą ilość miejsca na wygodną kanapę i fotele z obiciami oraz stolik kawowy, przy którym odpoczynek w ogrodzie nabiera nowego wymiaru.

Zadaszenie małego tarasu oraz projekt Proste zadaszenie, to konstrukcje dedykowane osobom oczekującym minimalizmu na tarasie.