Zadaszenie Tarasu

Taras z kostki zadaszony

Ten projekt jest doskonałym przykładem na to, jak zbudować taras drewniany z zadaszeniem, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zwłaszcza gdy jest ona niewielka. Dzięki tej realizacji właściciele zyskali nie tylko większe poczucie prywatności, ale także aż 24m² dodatkowego miejsca wypoczynkowego, z którego mogą korzystać od wiosny do jesieni.

Zadaszenie tarasu – drewniany urok tradycji połączony z nowoczesnością

Najważniejszym elementem zabudowy są drewniane elementy. Konstrukcja wykonana została w czekoladowym, intensywnym kolorze mahoniu. Doskonale komponuje się ze stolarką okienną oraz z kamienną elewacją. Wpisuje się w eklektyczny charakter domu. Zadaszenie tarasu 6×4 wykonaliśmy na istniejącej już kostce, uzupełniając ją o deski, które stanowią podłogę wewnątrz samej zabudowy. Dzięki temu przestrzeń nabrała przytulności.

Taras z kostki zadaszony – podział na zabudowie

Istotną częścią są stałe i ruchome panele drewniane stanowiące zabudowę boków. Przesuwne fragmenty umieściliśmy w środkowej części bocznych ścian. Drewniane, półotwarte żaluzje poziome dają półcień, a jednocześnie wpuszczają do środka świeże powietrze, tworząc przyjemny mikroklimat. Na frontowej ścianie zamykane zadaszenie tarasu uzupełniliśmy o trzy przesuwne elementy wykonane z grafitowego, przydymionego szkła hartowanego. Zaczynają się one w połowie wysokości, uzupełniając niską “ścianę”. Powstałe w ten sposób “okno” ma wiele funkcji. Chroni przed promieniami słońca i zbytnim nagrzaniem wnętrza. To zadaszenie tarasu 6×4 wyeksponowane jest na stronę zachodnią, co wcześniej uniemożliwiało korzystanie z przestrzeni w letnie popołudnia. Szklane elementy konstrukcji rozwiązują ten problem. Ich rolą jest także większa izolacja właścicieli od sąsiedniej posesji. Tak zamykane zadaszenie tarasu zwiększa komfort odpoczynku, rodzinnych uroczystości czy spotkań z przyjaciółmi. Taki niewielki taras można zabudować również bardziej szkłem. Projekt Zadaszenie ogrodowe ukazuje to znakomicie.

Jak zabudować taras drewniany z zadaszeniem – dach idealną kropką na “i”

Dach konstrukcji pokryliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Jest to rozwiązanie, które często polecamy, aby osłonić pergole. Zadaszenie tarasu zyskuje wówczas nie tylko na funkcjonalności, ale także na estetyce. Mleczna barwa zatrzymuje promienie słoneczne. Wprowadza półcień. Minimalizuje stopień nagrzania wnętrza. Dzięki temu zamykane zadaszenie tarasu może być wykorzystywane także w samo południe przy dużej operacji promieni słonecznych. Stanowi wówczas schronienie przed upałem. Jest dodatkowym miejscem do zabaw dla dzieci. Dach osłania przed deszczem, zatem umożliwia delektowanie się pięknem ogrodu w nieco pochmurniejsze dni. Jest łatwe do utrzymania w czystości. Eleganckie i designerskie. Przełamuje nieco tradycyjny charakter, jakie ma to zadaszenie tarasu. Drewniany korpus zyskuje nowoczesnego charakteru.

Spełnienie marzeń o prywatnej oazie odpoczynku

Jeśli szukasz pomysłów na zadaszenie tarasu, inspiracje znajdziesz na naszej stronie. Ten projekt pokazuje, jak zwiększyć funkcjonalność nawet niewielkiej przestrzeni oraz jak dopasować ją do potrzeb właścicieli. W tym wypadku chcieli oni stworzyć dodatkową przestrzeń – prywatny, cichy zakątek idealny na rodzinny odpoczynek w cieplejsze miesiące, gdzie mogliby się delektować wspólnym wieczorem i niedzielną kawą zarówno w samotności, jak i w gronie przyjaciół. Zamykane zadaszenie tarasu spełniło te pragnienia.