Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu z pergolą

Klasyczne materiały w zadaszeniu tarasu z pergolą ubraliśmy tym razem w nowoczesny minimalizm.  Dlatego projekt doskonale oddaje charakter domu. Wprowadza do przestrzeni przytulność i rodzinną atmosferę.

Funkcjonalność — obok estetyki — jest elementem priorytetowym w takich realizacjach jak zadaszenie tarasu. Z pergolą na tarasie ta przestrzeń stała się przedłużeniem salonu. Powiększyła go, a jednocześnie dała właścicielom, ich rodzinie i gościom możliwość rozkoszowania się spokojem zielonego ogrodu.

Konstrukcja zadaszenia tarasu z pergolą powstała z drewna w czekoladowym kolorze, który pasuje do elementów wykończeniowy — dachówki i stolarki okiennej. Tworzy wrażenie spójności, Jest to sprawdzony patent na subtelną elegancję. Ręczne szczotkowanie uwidoczniło sęki i słoje. Wprowadziło klasyczny akcent.

Elementem dekoracyjnym są panele z pionowymi, stałymi żaluzjami w rogach konstrukcji. Pozostałe fragmenty boków są niezabudowane. Tak powstało otwarte zadaszenie tarasu. Widok z ogrodu potrafi być zachwycający. Nie dziwi nas więc, że właściciele zdecydowali się go nie ograniczać.

Cały dach pokryliśmy szkłem hartowanym. Transparentne panele są trwałe i odporne na zarysowania. Dlatego przepuszczają promienie słoneczne. Jest to istotne, gdyż zadaszenie tarasu z pergolą wyeksponowane jest na stronę północną. Dach chroni przed letnim deszczem, zwiększając funkcjonalność przestrzeni. Niewielką część zostawiliśmy odsłoniętą. Jest to idealny kąt na grilla. Belki  mogą być również świetną podporą dla hamaku-kokona.

Zadaszenie tarasu z pergolą – sposób na podłogę z drewna.

Na każdym tarasie istotna jest podłoga. To ona w dużej mierze przyczynia się do charakteru całej zabudowy. Właściciele wybrali termo jesion. Pod zabudowę tarasu jest to rozwiązanie fenomenalne. Drewno ma przyjemną, ciepłą fakturę. Ciemna, czekoladowa barwa jest przytulna. Doskonale współgra z konstrukcją. Zadaszenie tarasu i deska tarasowa w tym samym odcieniu tworzą jednolitą, spójną konstrukcję, która prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Termo jesion pod zabudowę tarasu sprawdza się też ze względu na swoje parametry. Jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Dobrze znosi mróz i dużą wilgoć, co zapewnia estetykę i długi okres użytkowania. Należy jedynie pamiętać o regularnej konserwacji i impregnacji.

Właściciele wykorzystali przestrzeń, by stworzyć przytulny, elegancki kącik relaksu w ciepłe dni. Wyposażenie zadaszenia tarasu z pergolą w meble tapicerowane oraz stół z krzesłami pozwala cieszyć się zarówno poranną kawą, jak i wieczorną kolacją w gronie najbliższych członków rodziny i przyjaciół. Malowanie konstrukcji drewnianej w kolorze ciepłego orzecha nadaje konstrukcjom wizualnego ciepła oraz klasycznego wyglądu. W tym samym kolorze pomalowana jest altana instalowana przez nas niedaleko miejsca w którym powstał ten projekt. Wolnostojąca altanka do ogrodu to nasza kolejna udana realizacja. W takim zadaszeniu można zastosować również deskę z modrzewia syberyjskiego i wykonać od razu balustrady ze szkła. Tak jak w projekcie Taras z balustrada szklaną.