Zadaszenie tarasu

Zadaszenie przymocowane do balkonu

Głównym celem tego projektu było zwiększenie funkcjonalności tarasu i stworzenie właścicielom idealnego zakątka do popołudniowego relaksu w uroczym, zielonym ogrodzie. Jednocześnie konstrukcja miała oddawać eklektyczny charakter domu i wtapiać się w piękną, bujną roślinność.

Stworzyliśmy indywidualny projekt, który maksymalnie wykorzystał elementy budynku, stając się jego integralną częścią. Zadaszenie mocowane do balkonu przylega do dwóch ścian domu. Od góry częściowo ogranicza go strop dolnej kondygnacji. Dzięki temu powstała jednorodna, mocno zintegrowana zabudowa. Wyzwaniem była konieczność przymocowania wieńca zadaszenia do płyty balkonowej oraz zrezygnowanie z dodatkowych słupów konstrukcyjnych. Duża część konstrukcji była pasowana na miejscu budowy, gdyż nie dało się tego zorganizować inaczej. Dzięki temu dodatkowo efekt estetyczny wyszedł doskonały, bez zbędnych szczelin i nierówności. Tak, to jest dobrze przemyślane rozwiązanie

nowoczesne zadaszenie mocowane do balkonu
zadaszenie przymocowane pod balkonem

Szkielet konstrukcji jest minimalistyczny, co pozwoliło nadać jej lekkości i współczesnego wyglądu. Zadaszenie przymocowane do balkonu  z drewnianych belek w intensywnym, czekoladowo-czerwonym odcieniu mahoniu. Jednorodna faktura bez mocno kontrastowego usłojenia jest klasyczna, a jednocześnie nowoczesna. Barwa pasuje do dachówki, stolarki okiennej oraz balustrad.

Zadaszenie przymocowane do balkonu pokryliśmy dachem wykonanym z transparentnego szkła hartowanego. Chroni ono przed wiosennym i letnim deszczem. Pozwala na relaks i spotkania z przyjaciółmi także przy mniej sprzyjającej aurze. Stanowi też osłonę dla mebli tarasowych przed wilgocią i słońcem, zapewniając ich świetny wygląd przez dłuższy czas.

Zadaszenie mocowane do balkonu jest otwartą przestrzenią, przystosowaną do wykorzystywania w ciepłych miesiącach. Właściciele mogą delektować się pięknem ogrodu o poranku, zrelaksować przy filiżance kawy po zabieganym dniu i cieszyć się z towarzystwa gości w piątkowy wieczór.

Tak jak w przypadku Zadaszenia na wieńcu betonowym, tak i tutaj musieliśmy zaprojektować rozwiązanie nieszablonowe. Powstała konstrukcja wpasowana w bryłę konstrukcyjną domu, bez słupów przy ścianie oraz komponująca się z tarasem. Tym samym całość jest spójna. Podwójne belki z mocowaniem przechodzącym pod balkon to gwarancja wytrzymałości konstrukcji przez lata.