Zadaszenie tarasu

Lamelowe zadaszenie tarasu

Tę zabudowę charakteryzuje minimalizm i funkcjonalność.Dlatego zadaszenie lamelowe tarasu o wymiarze 2×4 wpisaliśmy w dwie ściany budynku, aranżując niewykorzystaną do tej pory wnękę. W ten sposób zwiększa się przestrzeń wypoczynkowa salonu, z którym łączy się zabudowa. Dzięki temu taras zmieści więcej osób. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy taras jest mały.

Właściciele zdecydowali się na proste zadaszenie tarasu. Drewno ma jasny, złoty odcień dębu, który w promieniach słońca przybiera barwę od miodowej po jasnożółtą. To zwiększa jego dekoracyjny charakter. Kolor dobrany do koloru stolarki okiennej, jego zadaniem jest skomponowanie zabudowy w całość z mieszkaniem.

Szkielet konstrukcji uzupełniliśmy drewnianymi panelami ruchomymi z poziomymi żaluzjami. Wąski bok zabudowany całkowicie, natomiast na froncie dwa panele zajmują ok. 40% długości ściany. To dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń jest dodatkowo oddzielona od widoku z chodnika.

Dlatego to zadaszenie dodaje intymności na tarasie.

zadaszenie lamelowe tarasu z drewna
zadaszenie lamelowe tarasu

Żaluzje do ogrodu są przede wszystkim funkcjonalne. Nie tylko chronią przed słońcem, co było istotnym wyznacznikiem przy tej realizacji. Ogród wyeksponowany na stronę południową i zachodnią, co gwarantuje przestrzeń skąpaną w słońcu. Zapewniają ochronę przed wzrokiem osób postronnych. Dzięki temu zadaszenie lamelowe  wprowadza przyjemny półcień. Jednocześnie otwarta przestrzeń do ogrodu zapewnia cyrkulację powietrza, to niezbędne w trakcie upałów.

Lamelowe zadaszenie tarasu w którym ruchome panele można ustawić w zależności od lokalizacji słońca.

Zadaszenie lamelowe tarasu drewniane i żaluzje do ogrodu zwiększają prywatność i intymność przestrzeni, odgradzając ją od sąsiedniej nieruchomości, znajdującej się w bliskiej odległości od domu oraz ogrodzenia.

zadaszenie lamelowe tarasu 2 x 4
zadaszenie lamelowe tarasu drewniane

Dach jest otwarty. Tworzą go belki drewniane, stanowiące element dekoracyjny konstrukcji. To zadaszenie tarasu o wymiarze 2×4 znajduje się bezpośrednio pod dachem budynku, który daje wystarczającą osłonę przed letnim deszczem oraz promieniami południowego słońca.

Powstałe zadaszenie  tarasu stworzyło przyjemną, komfortową przestrzeń idealną na rodzinny odpoczynek i wspólne, niedzielne posiłki w otoczeniu wypielęgnowane zieleni. Taras od strony południowej zabudowany w większości ekranami drewnianymi osłania od słońca.

Takie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji Zadaszona pergola ogrodowa