Zadaszenie Tarasu

Lamelowe zadaszenie tarasu

Tę zabudowę charakteryzuje minimalizm i funkcjonalność. Dlatego zadaszenie lamelowe tarasu o wymiarze 2×4 wpisaliśmy w dwie ściany budynku, aranżując niewykorzystaną do tej pory wnękę. W ten sposób zwiększa się przestrzeń wypoczynkowa salonu, z którym łączy się zabudowa. Dzięki temu taras zmieści więcej osób. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy taras jest mały. Właściciele zdecydowali się na proste zadaszenie tarasu. Drewno ma jasny, złoty odcień dębu, który w promieniach słońca przybiera barwę od miodowej po jasnożółtą. To zwiększa jego dekoracyjny charakter. Kolor dobrany do koloru stolarki okiennej, jego zadaniem jest skomponowanie zabudowy w całość z mieszkaniem. Szkielet konstrukcji uzupełniliśmy drewnianymi panelami ruchomymi z poziomymi żaluzjami. Wąski bok zabudowany całkowicie, natomiast na froncie dwa panele zajmują ok. 40% długości ściany. To dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń jest dodatkowo oddzielona od widoku z chodnika.

Dlatego to zadaszenie dodaje intymności na tarasie.

Żaluzje do ogrodu są przede wszystkim funkcjonalne. Nie tylko chronią przed słońcem, co było istotnym wyznacznikiem przy tej realizacji. Ogród wyeksponowany na stronę południową i zachodnią, co gwarantuje przestrzeń skąpaną w słońcu. Zapewniają ochronę przed wzrokiem osób postronnych. Dzięki temu zadaszenie lamelowe  wprowadza przyjemny półcień. Jednocześnie otwarta przestrzeń do ogrodu zapewnia cyrkulację powietrza, to niezbędne w trakcie upałów.

Lamelowe zadaszenie tarasu w którym ruchome panele można ustawić w zależności od lokalizacji słońca.

Zadaszenie lamelowe tarasu drewniane i żaluzje do ogrodu zwiększają prywatność i intymność przestrzeni, odgradzając ją od sąsiedniej nieruchomości, znajdującej się w bliskiej odległości od domu oraz ogrodzenia.

Dach jest otwarty. Tworzą go belki drewniane, stanowiące element dekoracyjny konstrukcji. To zadaszenie tarasu o wymiarze 2×4 znajduje się bezpośrednio pod dachem budynku, który daje wystarczającą osłonę przed letnim deszczem oraz promieniami południowego słońca. Powstałe zadaszenie  tarasu stworzyło przyjemną, komfortową przestrzeń idealną na rodzinny odpoczynek i wspólne, niedzielne posiłki w otoczeniu wypielęgnowane zieleni. Taras od strony południowej zabudowany w większości ekranami drewnianymi osłania od słońca.

Takie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji Zadaszona pergola ogrodowa