Nowoczesna Altana

Altany ogrodowe nowoczesne

Postaw na altany ogrodowe nowoczesne, jeśli ponad wszystko cenisz sobie prywatność i jest ona dla Ciebie podstawą popołudniowego relaksu. Projekty wykonywane na indywidualne zamówienie spełniają oczekiwania i marzenia właścicieli, dopasowując się jednocześnie do lokalizacji oraz charakteru nieruchomości. Tak było przy tej realizacji. Właściciele posesji marzyli o miejscu w ogrodzie, w którym mogliby się naprawdę zrelaksować i pozostać poza wzrokiem sąsiadów. Nic zatem dziwnego, że ich wybór padł na altany ogrodowe nowoczesne z lamelami. Przestronna zabudowa zlokalizowana w niewielkiej odległości od domu, tuż przy granicy działki. Jej głównym elementem konstrukcyjnym jest drewno. Szkielet powstał w ciemnym, intensywnym kolorze mahoniu. Ręczne szczotkowanie każdego elementu uwidoczniło sęki, nadając zabudowie naturalnego wyglądu.

Altany ogrodowe nowoczesne, pomysł na zabudowę ścian.

Wschodnia ściana oraz część północnej zostały uzupełnione deskami ułożonymi poziomo. Ich zadaniem jest osłona wnętrza i zapewnienie dyskrecji. Zasłony do altany ogrodowej od zachodu oraz północy to ruchome, poziome lamele. Te innowacyjne rozwiązania mają duże walory dekoracyjne. Altany ogrodowe nowoczesne duże zyskują współczesnego charakteru. Lamele sprawiają, że zabudowa pasuje charakterem do aranżacji domu i ogrodu. Pionowe belki są również funkcjonalne. Obracają się względem wąskiej podstawy. Można je otworzyć w ciepłe dni, zwiększając cyrkulację powietrza. Zamknięte natomiast zapewniają całkowitą izolację od sąsiedniej działki, chroniąc przed wzrokiem sąsiadów. Tak zabudowane altany  dają maksymalne poczucie prywatności zarówno podczas niedzielnego wypoczynku tylko we dwoje, jak i spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. 

Takie pionowe lamele można wykorzystać również w zadaszeniu tarasu przykład tutaj Nowoczesne zadaszenie z lamelami pionowymi

Dach jest również drewniany, co nawiązuje do klasycznych altan. Nowoczesnym akcentem jest natomiast przezroczyste szkło hartowane umieszczone na boku konstrukcji. “Otwiera” odrobinę przestrzeń na zachód, umożliwiając podziwianie magii zachodów słońca, Wpuszcza do wnętrza światło. Ponadto, takie konstrukcje nabierają lekkiego wyglądu, co jest istotne przy tak przestronnych zabudowach.

Projekt zakładał również wykonanie podłogi. Powstała ona z wytrzymałych i funkcjonalnych płyt betonowych. Altana ogrodowa z podłogą z tych materiałów jest łatwa w czyszczeniu, a brak konieczności konserwacji i impregnacji jest dodatkowym atutem. Konstrukcja, w której głównym elementem jest funkcjonalne drewno chroni przed słońcem, dając cień w upalne dni. Zapewnia też ochronę przed deszczem i wiatrem. Przestrzeń będzie wykorzystywana także przy niesprzyjającej pogodzie.