Nowe zadaszenie na tarasie drewnianym

Zadaszenia tarasowe

Zadaszenie na tarasie drewnianym

To zadaszenie na tarasie drewnianym z ekranami ażurowymi jest praktyczną, estetyczną i elegancką przestrzenią. Naturalnie przedłuża część wypoczynkową domu, łącząc się drzwiami tarasowymi z salonem. Każdy element konstrukcji tego zadaszenia na tarasie drewnianym miało na celu podnieść komfort właścicieli, którzy marzyli o miejscu spotkań z najbliższymi w cieplejsze miesiące.

Ta realizacja całkowicie spełnia ich oczekiwania, zwłaszcza że udało nam się stworzyć miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie, w którym dom i dach dwuspadowy z zadaszonym tarasem tworzą spójną, integralną całość, jakby powstawały jednocześnie.

Zadaszenie na tarasie drewnianym nowoczesne i klasyczne jednocześnie

Podstawą tego projektu jest konstrukcja wykonana z drewna w kolorze orzecha. Czekoladowa barwa pasuje do wykończenia dachu, co zwiększa spójność aranżacji.

Ważną częścią są panele, które nadają najważniejsze cechy, jakie ma to zadaszenia na tarasie drewnianym. Nowoczesne, stałe elementy umieszczone w bocznych “ścianach zabudowy” pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Dzięki nim konstrukcja nabiera dualnego charakteru – odrobinę klasycznego z nutką nowoczesności.

Poza walorami estetycznymi, zadaszenie na tarasie drewnianym z ekranami ażurowymi ma także swoją stronę praktyczną. Frontowa część zabudowy wyekspononwana jest na stronę północną, a boki na wschód i zachód. Zadaszenie drewniane z ekranami ażurowymi daje cień o poranku i po południu, gdy właściciele najczęściej korzystają z zewnętrznej strefy wypoczynkowej.

Z punktu widzenia komfortu i funkcjonalności ważnym elementem konstrukcyjnym jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego.

Zadaszenie na tarasie drewnianym ze szkłem – światło i cień

Szkło hartowane na zadaszenie tarasu jest nie tylko designerskim wykończeniem. Jest przede wszystkim jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań. Zatrzymuje promienie słoneczne, chroniąc przestrzeń przed nagrzaniem.

Jednocześnie wprowadza delikatny półcień, nie zacieniając całkowicie wnętrza, jak to ma miejsce w przypadku dachów drewnianych.

Ponadto nadaje zabudowie bardziej współczesnego charakteru. Takie zadaszenie na tarasie drewnianym ze szkłem w formie dachu łączy w sobie klasyczną formę z nowoczesną lekkością i doskonale wpisuje się w eklektyczny charakter domu.

Zadaszenie na tarasie drewnianym jest estetycznym wykończeniem, które podnosi wartość użytkową domu. Właściciele bowiem zyskali przestronne miejsce na weekendowe spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, przestrzeń na uroczystości rodzinne, nieformalnego grilla i samotny relaks z książką w ręku i kubkiem herbaty na stoliku.