Zadaszenie Tarasu

Taras przed domem

Właściciele tej nieruchomości pragnęli stworzyć w ogrodzie funkcjonalną i przestronną przestrzeń zarówno do popołudniowego relaksu w samotności, jak i na grilla z rodziną i przyjaciółmi. Jednocześnie nie chcieli przytłaczać niewielkiego ogrodu. Ten projekt pokazuje, że nowoczesne zadaszenia tarasów wcale nie muszą być wizualnie ciężkie. Wystarczy dobrać odpowiednio materiały i rozwiązania, by stworzyć ciekawy, nietuzinkowy design, który zachwyca swoją lekkością i nowoczesnością. Tak było właśnie w tym wypadku, gdzie stworzyliśmy duży taras przed domem z zadaszeniem i pergolą, dzieląc dostępną przestrzeń na dwie części o spójnym wyglądzie, jednak o innych funkcjonalnościach. Zacznijmy od podstawy

Zadaszenie tarasu metalowe – istota nowoczesnego designu

Konstrukcję tej zabudowy wykonaliśmy z solidnych belek drewnianych pokrytych laminatem w kolorze RAL 7016, co nadało jej nowoczesnego, nieco industrialnego charakteru. Ponadto barwę udało się dopasować do koloru dachówki, dzięki czemu aranżacja nabrała spójności. Zadaszenie tarasu jak metalowe zachwyca swoim minimalizmem, a konstrukcja – mimo swoich rozmiarów – wygląda na wizualnie lekką. To wrażenie potęguje jeszcze rodzaj dachu, który zastosowaliśmy w jednej części. Ten projekt zadaszenia ewoluował z pierwotnej formy nowoczesnej konstrukcji z ukrytym spadem na dachu, również opracowanej w naszej firmie. Konstrukcja Zadaszenie tarasu RAL 7016 to swoisty „starszy brat” tego projektu

Taras przed domem z zadaszeniem szklanym – przestronny salon w ogrodzie

Ten taras przed domem z zadaszeniem nowoczesnym podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza, która przylega bezpośrednio do salonu wewnętrznego, stanowi jego naturalne przedłużenie. Tę przestrzeń zadaszyliśmy. Zastosowaliśmy mleczne szkło hartowane. Potęguje ono wrażenie lekkości konstrukcji, a jednocześnie świetnie chroni przed promieniami, co jest istotne w wiosenne i letnie dni. Taki taras przed domem z zadaszeniem szklanym sprawdza się w każdym projekcie, gdyż mleczne szkło jest świetną barierą dla słońca. Jednocześnie pozwala uniknąć mało komfortowego półmroku i wrażenia zamknięcia. Tymczasem ten ogród wychodzi na strony: południową, wschodnią i zachodnią. Aby stworzyć przyjemne i komfortowe warunki do odpoczynku, musieliśmy odpowiednio przystosować taras przed domem z zadaszeniem. Ekrany drewniane w bocznych ścianach sprawdziły się w tej roli idealnie. Wykonane są z drewna pokrytego laminatem w tym samym kolorze co szkielet. Poziome żaluzje dają przyjemny cień, a jednocześnie zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Poszczególne elementy są przesuwne. Ekrany drewniane można więc ustawiać w zależności od położenia słońca. Daje to także możliwość otwarcia tarasu w pochmurnieje dni oraz jego osłonięcie w chwili intensywnej operacji słońca.

W ten sposób stworzyliśmy taras przed domem z zadaszeniem nowoczesnym, który pełni rolę dodatkowego salonu. Dach daje ochronę przed deszczem. Powstała komfortowa przestrzeń z wygodnymi meblami wypoczynkowymi, co zwiększa walory, jakie posiada to zadaszenie tarasu. Galeria pokazuje, jak ciekawą aranżację udało nam się stworzyć. Tymczasem druga część konstrukcji ma bardziej praktyczne funkcje.

Otwarta pergola do zadań specjalnych

Tę część zadaszenia tarasu metalowego tworzy minimalistyczna konstrukcja drewniana. Nieliczne belki mają funkcję głównie dekoracyjną. Wydzieliły także otwartą przestrzeń na grilla. Przestronna powierzchnia umożliwia instalację urządzenia na stałe, co zwiększa nie tylko komfort, ale także estetykę samego ogrodu. Dzięki temu pergola stała się funkcjonalnym miejscem dla nieformalnych spotkań w gronie najbliższych, gdzie nie liczą się konwenanse, a jedynie doborowe towarzystwo. My już słyszymy te śmiechy o północy przy kolejnej porcji smakowitych dań.