Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu RAL 7016

Zadaszenie tarasu RAL 7016 wpisują się doskonale w obecne trendy minimalistycznej kubatury budynków. Doskonale widać to na przykładzie tej realizacji. Dom wykonany na planie kwadratu. Jest nowoczesny i minimalistyczny. W tej prostocie tkwi kwintesencja jego estetyki i elegancji. Grafitowe dachówki i elementy elewacji podkreślają współczesny charakter. Jego design w zdecydowanym stopniu wpłynął na system zadaszenia tarasu, który zaproponowaliśmy właścicielom.

Taras z drewna zadaszony w lekkiej, futurystycznej wizji

Ważnym elementem tej zabudowy jest konstrukcja. Postawiliśmy na wyrazistą barwę, pokrywając drewniane belki farbą w kolorze grafitowym. Takie zadaszenie ral 7016 doskonale współgra z dachówką oraz stolarką okienną i drzwiową. Jest też nowoczesne. Grafit jest bowiem jedną z podstawowych barw wykorzystywanych w aranżacji wnętrz w stylu loftowym i industrialnym. W tej realizacji konstrukcja – mimo swojej ciemnej oprawy- jest wizualnie lekka. Futurystycznego charakteru nadaje jej natomiast wszechobecne szkło.

Zadaszenie tarasu RAL 7016 niczym z wizji “szklanych domów”

Antracytowa, wyrazista konstrukcja uzupełniona została o elementy wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Podkreśla ono nowoczesność, jaka charakteryzuje zadaszenia tarasów aluminiowe. Nadaje wyrazistemu szkieletowi dodatkowej lekkości i nieco abstrakcyjności. Wierzymy, że w podobny sposób Żeromski widział swoje “szklane domy”, które opisywał w “Przedwiośniu”. Jednak zadaszenia na taras powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Kompilację tych dwóch cech udało nam się osiągnąć w tej realizacji. Każdy fragment jest przesuwny, dzięki czemu taras z drewna zadaszony można otworzyć “na ogród”, wpuszczając świeże powietrze. Jego zamknięcie chroni przed deszczem, a nawet chłodem. Dlatego przestrzeń może być wykorzystywana już od przedwiośnia aż do bardzo późnej jesieni. 

Taki system zadaszenia tarasu sprawdza się także zimą, gdy nie ma zbyt dużych mrozów.

Nasz zespół specjalistów cały czas się rozwija i tworzy projekty pełne nowoczesnych rozwiązań i pasji w obróbce drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak produkowane są nasze konstrukcje zajrzyj na stronę Produkcja. Szklane zadaszenia tarasów są idealne, jeśli ogród wyeksponowany jest głównie na stronę północną, co ma miejsce w tej sytuacji. Przezroczyste elementy absorbują promienie słoneczne, ogrzewając wnętrze. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, spełniające doskonale swoją rolę w chłodniejsze dni. Dlatego ten sam materiał zastosowaliśmy zarówno na ścianach, jak i na dachu zabudowy. Przeszklone zadaszenie w podobnym stylu wykonane przez nasz zespół to np. Taras zadaszony ze szkłem ruchomym. Szklane ściany nie zasłaniają ogrodu i rozciągającej się za nim rozległej przestrzeni łąki, pól i lasów. Teraz właściciele mogą cieszyć się widokami, podziwiając zmienność natury niemal przez cały rok. Wszystko z daleka od zgiełku miasta, z filiżanką ulubionej herbaty na stoliku i wciągającą książką w ręku.