Zadaszenie Tarasu

Taras zadaszony ze szkłem ruchomym

Współczesne tarasy domowe zadaszone mają różne oblicza. Mogą być klasyczne, eklektyczne lub maksymalnie nowoczesne. Tę trzecią opcję wybrali właściciele tej nieruchomości. Szeregowa zabudowa, dość wąska działka oraz zupełnie nowoczesny charakter budynku i ogrodu przełożyły się na ostateczny kształt, jaki ma ten drewniany taras z zadaszeniem. Właścicielom zależało na spójności całej aranżacji, a jednocześnie na funkcjonalności zabudowy.

Połączyliśmy wszystkie te wymagania, tworząc taras ze szkłem ruchomym i stałym.

Szkielet wykonany został z drewna, które pokryliśmy ciemnoszarym laminatem. Barwa dopasowana jest do elewacji budynku oraz elementów wykończeniowych. Jednocześnie to ona sprawia, że nowoczesność i minimalizm stają się głównymi wyznacznikami tego tarasu zadaszonego ze szkłem ruchomym. Antracyt jest synonimem współczesnych aranżacji. Mimo swej ciemnej barwy jest też wizualnie lekki.

Taras zadaszony – sposób na zabudowę ścian

Boki tarasu zadaszonego ze szkłem ruchomym na kostce wypełnione są fragmentami z przezroczystego szkła hartowanego. Ekspozycja na północny-wschód nie wymagała instalacji elementów zacieniających. To umożliwiło nam zachowanie prostoty konstrukcji. Transparentne elementy są futurystyczne i estetyczne. To nowa twarz elegancji. Taki jest też ten taras zadaszony ze szkłem ruchomym i stałym. Stałe fragmenty ścian są niewielkie i znajdują się jedynie w rogach obu boków konstrukcji. Dominują natomiast szerokie elementy przesuwne, umieszczone na prowadnicach. Dzięki temu wnętrze można bezproblemowo i szybko otworzyć lub zamknąć – w zależności od pogody. Od góry zabudowę uzupełniliśmy mlecznym szkłem hartowanym. Daje ono półcień i pochłania część promieni słonecznych. 

Osłonę przed słońcem zapewnią również lamele instalowane w ścianach. Projekt Pergola nowoczesna z lamelami jest doskonałym przykładem.

Dzięki temu taki taras zadaszony ze szkłem ruchomym i dachem jest przyjemną strefą odpoczynku także w upalne południe.

Decydując się na tarasy domowe zadaszone i całkowicie zabudowane, właściciele dają sobie też dodatkowy komfort. Mebli nie trzeba zabezpieczać, konserwować, a także chować na okres zimowy. Taki taras zadaszony ze szkłem ruchomym i dachem chroni je przed deszczem, śniegiem i chłodem. Wszystkie te elementy stworzyły wyjątkowo przestronne miejsce. Ten taras może stać się dodatkowym salonem, z którego rodzina może korzystać nawet przy niewielkich przymrozkach. 

W projekcie Altana ogrodowa zamykana, również wykorzystane jest szkło przesuwne. Dzięki temu, altana jest całoroczna.