Zadaszenie narożne

Pergola nowoczesna z lamelami

Takie rozwiązania jak altana, pergola, taras zadaszony doskonale organizują przestrzeń w ogrodzie. Są funkcjonalne i estetyczne. Powiększają część wypoczynkową domu i podnoszą wartość rynkową nieruchomości.

Dobrze zaprojektowana pergola zamykana tworzy idealne warunki do relaksu nie tylko w ciepłe dni, ale także przy lekkich przymrozkach. Na taką zabudowę zdecydowali się właściciele tej nieruchomości. Wybierając dużą konstrukcję przylegającą do dwóch ścian domu, w pełni wykorzystali możliwości, jakie daje pergola nowoczesna. Projekt łączy innowacje i tradycje, tworząc eklektyczną zabudowę o dużych walorach estetycznych.

Warto przyjrzeć się temu projektowi.

lamele w zadaszeniu tarasu
pergola nowoczesna na tarasie

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze ciemnego, ale stonowanego orzecha. W związku z tym odcień pasuje do elementów wykończeniowych domu. Ważnymi punktami konstrukcyjnymi są pionowe, ruchome lamele. Długie deski obracają się wokół dolnej podstawy. Można je zamknąć, by stworzyć osłonę przed wiatrem i deszczem oraz przed intensywnym słońcem. Było to istotne, gdyż pergola nowoczesna z lamelami narożna wyeksponowana jest na trzy strony – północną, wschodnią i zachodnią. Najwięcej drewnianych elementów umieściliśmy na ścianie zachodniej. Na dwóch pozostałych lamele pokrywają tylko ich niewielką część, co daje możliwość podziwiania natury.

pergola nowoczesna otwarte lamele
widok na zadaszenie

Nowoczesna pergola z lamelami – kolor konstrukcji

Nowoczesna pergola z lamelami pionowymi zyskuje indywidualnego charakteru. Jest wyrazista i bardziej klasyczna. 

Jej naturalny charakter podkreśla faktura drewna. Kontrast słojów i sęków wydobyliśmy ręcznym szczotkowaniem każdego elementu konstrukcji.

Aby w pełni zamknąć przestrzeń, a jednocześnie nie zasłaniać widoków, boki pergoli z lamelami uzupełniliśmy ruchomymi panelami z transparentnego szkła hartowanego. Dlatego elementy umieszczone na prowadnicach można łatwo otworzyć lub zamknąć w zależności od pogody i temperatury na zewnątrz. Chronią właścicieli, ich gości oraz meble wypoczynkowe przed deszczem, chłodem i wiatrem.

zamknięte lamele w pergoli
pergola nowoczesna z lamelami i szkłem

Szkło ma też wartość dekoracyjną. Dlatego taka nowoczesna pergola z lamelami z drewna zyskuje lekki i nowoczesny wygląd. 

Zabudowa nabiera eklektycznego charakteru, który doskonale wpisuje się w projekt domu. Sprawia też, że duża, przestronna przestrzeń nie jest przytłaczająca i nie dominuje nad całym ogrodem.

Na dachu wykorzystane zostało praktyczne i estetyczne mleczne szkło hartowane. Wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni. Dzięki niemu pergola nowoczesna zamykana tworzy komfortowe wnętrze idealne zarówno na popołudniowy odpoczynek, jak i na rodzinny obiad w samo południe. Dlatego przystosowana jest do użytkowania niemal przez cały rok, gdyż wnętrze można dodatkowo ogrzać piecykiem gazowym lub elektrycznym.

W takim zadaszeniu tarasu z lamelami, na dachu zamiast szkła może być warstwowa płyta drewniana pokryta membraną EPDM. Projekt Pergola z drewnianym dachem idealnie to odzwierciedla. Ewentualnie projekt bardziej geometryczny czyli Altana ze szkłem CUBE, polecamy sprawdzić rozwiązanie.