Pergola nowoczesna z lamelami, zamykana by chronić.

Zadaszenia narożne

Pergola nowoczesna z lamelami

Takie rozwiązania jak altana, pergola, taras zadaszony doskonale organizują przestrzeń w ogrodzie. Są funkcjonalne i estetyczne. Powiększają część wypoczynkową domu i podnoszą wartość rynkową nieruchomości.

Dobrze zaprojektowana pergola zamykana tworzy idealne warunki do relaksu nie tylko w ciepłe dni, ale także przy lekkich przymrozkach. Na taką zabudowę zdecydowali się właściciele tej nieruchomości. Wybierając dużą konstrukcję przylegającą do dwóch ścian domu, w pełni wykorzystali możliwości, jakie daje pergola nowoczesna. Projekt łączy innowacje i tradycje, tworząc eklektyczną zabudowę o dużych walorach estetycznych.

pergola nowoczesna zamykana
pergola nowoczesna z lamelami zamykanymi

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze ciemnego, ale stonowanego orzecha. Odcień pasuje do elementów wykończeniowych domu. Ważnymi punktami konstrukcyjnymi są pionowe, ruchome lamele. Długie deski obracają się wokół dolnej podstawy. Można je zamknąć, by stworzyć osłonę przed wiatrem i deszczem oraz przed intensywnym słońcem. Było to istotne, gdyż pergola nowoczesna z lamelami narożna wyeksponowana jest na trzy strony – północną, wschodnią i zachodnią. Najwięcej drewnianych elementów umieściliśmy na ścianie zachodniej. Na dwóch pozostałych lamele pokrywają tylko ich niewielką część, co daje możliwość podziwiania natury.

pergola nowoczesna z lamelami z drewna
pergola nowoczesna z lamelami pionowymi

Nowoczesna pergola z lamelami pionowymi zyskuje indywidualnego charakteru. Jest wyrazista i bardziej klasyczna. Jej naturalny charakter podkreśla faktura drewna. Kontrast słojów i sęków wydobyliśmy ręcznym szczotkowaniem każdego elementu konstrukcji.

Aby w pełni zamknąć przestrzeń, a jednocześnie nie zasłaniać widoków, boki pergoli z lamelami uzupełniliśmy ruchomymi panelami z transparentnego szkła hartowanego. Elementy umieszczone na prowadnicach można łatwo otworzyć lub zamknąć w zależności od pogody i temperatury na zewnątrz. Chronią właścicieli, ich gości oraz meble wypoczynkowe przed deszczem, chłodem i wiatrem.

pergola nowoczesna z lamelami
pergola nowoczesna z lamelami narożna

Szkło ma też wartość dekoracyjną. Taka nowoczesna pergola z lamelami z drewna zyskuje lekki i nowoczesny wygląd. Zabudowa nabiera eklektycznego charakteru, który doskonale wpisuje się w projekt domu. Sprawia też, że duża, przestronna przestrzeń nie jest przytłaczająca i nie dominuje nad całym ogrodem.

Na dachu wykorzystane zostało praktyczne i estetyczne mleczne szkło hartowane. Wpuszcza do wnętrza światło, a jednocześnie absorbuje część promieni. Dzięki niemu pergola nowoczesna zamykana tworzy komfortowe wnętrze idealne zarówno na popołudniowy odpoczynek, jak i na rodzinny obiad w samo południe. Jest przystosowana do użytkowania niemal przez cały rok, gdyż wnętrze można dodatkowo ogrzać piecykiem gazowym lub elektrycznym.