Nowoczesna Altana

Altana ze szkłem cube

Ta altana ogrodowa kwadratowa jest kwintesencją nowoczesnego designu, który adaptuje tradycyjne surowce do współczesnych trendów opartych na lekkości i minimalizmie. Jest też funkcjonalną zabudową, która spełniła oczekiwania właścicieli o przyjemnym, odizolowanym miejscu w ogrodzie, które pozwoli im delektować się odpoczynkiem na świeżym powietrzu zarówno w swoim towarzystwie, jak i w większym gronie rodziny i przyjaciół.

Altana ze szkłem cube wolnostojąca połączyła tradycyjne drewno z nowoczesnym, ciemnym szkłem, tworząc funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Jej szkielet powstał z belek w jasnym kolorze klasycznego dębu.

Boki konstrukcji częściowo wypełniają stałe panele z poziomymi ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną.

Drewniane elementy umieszczone na rogach boków uzupełniliśmy przesuwnymi ekranami z grafitowego szkła hartowanego. Ciemny materiał jest elegancki i nowoczesny. Sprawia też, że altana ogrodowa drewniana 4×4 stała się praktyczną i komfortową przestrzenią idealną do odpoczynku bez względu na pogodę. Ekrany absorbują część promieni, chroniąc wnętrze przed nagrzaniem. Umieszczone są na prowadnicach, dzięki czemu można je szybko zamknąć, by osłonić nie tylko przed intensywnym słońcem, ale także deszczem i wiatrem.

Dodatkowo szklane zadaszenie zwiększa funkcjonalność, jaką ma ta altana ze szkłem cube. Płaski dach pokryliśmy jednak mlecznym szkłem, które również absorbuje część promieni, jednak wpuszcza do wnętrza więcej światła. Rozjaśnia przestrzeń, ale też chroni ją przed nadmiernym nagrzaniem. We wnętrzu panuje półcień, który zapewnia przyjemną temperaturę i pozwala odetchnąć w upalne dni.

Altana ze szkłem cube nowoczesna stanęła na podłożu z kostki brukowej, dzięki któremu zabudowa nabiera spójności z ogrodem i aranżacją domu. Zwiększa to też jej współczesny charakter.

Kostka brukowa jest również praktyczna – łatwa w utrzymaniu czystości i trwała.

Właściciele przemyśleli aranżację wnętrza stosunkowo przestronnej konstrukcji, jaką jest ta altana ze szkłem cube. Wyposażenie w elegancki stół oraz krzesła przygotowało pomieszczenie do dłuższych spotkań z rodziną i przyjaciółmi w prawdziwie domowej atmosferze. Na bazie tej geometrycznej konstrukcji wykonana jest też konstrukcja o wiele większa. Spełniająca inną funkcję na posesji. Projekt Carport wiata garaż, sprawdź szczegóły.