Nowoczesna altana

Carport wiata garaż na auto

Ta realizacja jest doskonałym przykładem praktycznego zastosowania współczesnej zabudowy ogrodowej. Carport jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem na nieruchomościach, w których postawienie garażu było z różnych przyczyn niemożliwe lub utrudnione.

Zabudowa zabezpieczająca auto – praktyczne rozwiązanie.

Wiata garażowa rozwiązuje problem z miejscem parkingowym na auto. Organizuje przestrzeń na posesji, a dobrze dobrane rozwiązania stanowią dla samochodu ochronę przed deszczem, śniegiem i intensywnym słońcem, które również nie pozostaje bez wpływu na ogólny stan pojazdu.

płaski dach w carporcie

Zabudowa wykonywana jest z różnych materiałów, jednak to właśnie drewno jest najbardziej funkcjonalną opcją w projektach typu carport wiata. Garaż na auto drewniany nie nagrzewa się podczas upałów, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań z blachy. Wysokiej jakości deski BSH, które zastosowaliśmy w tej wiacie garażowej, wykazują się wysoką odpornością na wilgoć i dobrą tolerancją temperaturową. Impregnacja może być przeprowadzana rzadziej niż przy tradycyjnych deskach. Nie jest też problematyczna.

Drewno daje więcej możliwości aranżacyjnych. Carport wiata garaż na auto w kolorze szarym jest nowoczesny, gdy tymczasem naturalne deski pasują bardziej do klasycznych aranżacji. To sprawia, że wiata garażowa łatwiej adaptuje się do wyglądu posesji, nie odbierając jej uroku.

carport nowoczesny garaż
carport wiata garaż na auto
Carport wiata garaż na auto – trzy określenia jedno oblicze.

W tym projekcie postawiliśmy na eklektyczną konstrukcję wpisującą się w charakter domu. Szkielet powstał z desek pokrytych grafitowym laminatem, co nadaje mu minimalistycznego wyglądu. Barwa pasuje też do dachówki oraz stolarki zastosowanej w głównym budynku. Trzy boki uzupełniliśmy gęstymi żaluzjami w surowym, jasnym kolorze złotego dębu. Efekt naturalnych, kontrastowych słojów i sęków osiągnęliśmy poprzez ręczne szczotkowanie każdego elementu. Dzięki temu carport wiata garaż na auto nowoczesny zyskuje klasyczną nutę altany, która kojarzona jest z ogrodem.

Więcej informacji o wiatach garażowych znajdziesz na naszym firmowy blogu we wpisie Wiata garażowa carport

Gęste żaluzje chronią przed deszczem, śniegiem oraz promieniami słonecznymi.
carport zabudowa ściany
drewniany garaż

Jednak to zadaszenie jest elementem decydującym o funkcjonalności, jaką ma carport wiata garaż na auto. Płaski dach wykonany został z wysokojakościowego drewna, które zapewnia pojazdom właściwą ochronę. Zabezpieczony materiał nie przecieka. Jest odporny na wilgoć i zmiany temperatur.

Powstała wiata garażowa jest przestronną konstrukcją przygotowaną dla dwóch aut, co całkowicie rozwiązało problemy właścicieli z miejscem parkingowym.

Altany ogrodowe wykonywane naszą technologią mogą również pełnić taką rolę. Muszą być jednak odpowiednich rozmiarów, jeżeli są małe pełnią funkcję typowo altany. Projekt Altanka drewniana to jeden z przykładów.