Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola z drewnianym dachem

Nowoczesne pergole ogrodowe drewniane łączą w sobie elementy klasyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami. Są wizualnie lżejsze od tradycyjnych, zabudowanych tarasów, które znamy sprzed kilku dekad. Są uniwersalne — dobrze komponują się zarówno z domami o klasycznej, jak i współczesnej formie. Możliwość zamówienia indywidualnego projektu daje szansę na stworzenie wyjątkowej, dekoracyjnej i komfortowej przestrzeni, która odpowiada wizji właścicieli.

W ten sposób powstała ta duża pergola ogrodowa, która wyznacza jasną granicę pomiędzy strefą wypoczynkową wokół domu a zieloną częścią ogrodu. Tworzy fenomenalne miejsce do relaksu, z którego właściciele mogą korzystać od wiosny do jesieni.

Pergola z drewnianym dachem przy domu zbudowana została z belek w ciemnym, czekoladowym odcieniu,. Dlatego pasuje do elementów wykończeniowych domu. Przestronna, narożna konstrukcja dzieli taras na dwie strefy, a elementem, który je od siebie odróżnia, jest dach. Znajduje się on tylko od strony południowej domu połączonej drzwiami tarasowymi z salonem.

Sposób na połączenie wizualne pergoli z budynkiem.

Do zadaszenia tej części zabudowy tarasu wykorzystaliśmy drewniane belki w tym samym kolorze co szkielet konstrukcji. Takie rozwiązanie jest rzadko stosowane w nowoczesnych pergolach ogrodowych drewnianych. Zazwyczaj właściciele decydują się na różne formy szklanego pokrycia. Jednak w tym wypadku klienci postawili na bardziej klasyczny dach, chcąc zapewnić sobie maksymalną ochronę przed południowym słońcem oraz intensywnym deszczem. Dzięki temu zadaszenie zwiększyło funkcjonalność przestrzeni. Wyznaczyło główną strefę wypoczynkową na zewnątrz, którą właściciele mogą wykorzystać zarówno na spokojny, niedzielny wypoczynek, jak i na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi przy grillu.

Alternatywą dla takiej pergoli może być Duża altana do ogrodu, która również ma wydzielone miejsce na postawienie grilla

Druga część przestronnej, narożnej konstrukcji przylega do wschodniej części budynku. Jest minimalistyczna. Sprawia, że pergola drewniana z dachem i lamelami pionowymi pasuje do eklektycznego charakteru domu, tworząc z nim jednolitą, spójną i estetyczną całość. Szkielet uzupełniają dekoracyjne pionowe belki umieszczone w jednym rogu zabudowy. Pergola z drewnianym dachem i lamelami obrotowymi nabiera wyrazistego, indywidualnego charakteru.

Deski wzmacniają szkielet, co jest istotne przy tak dużej zabudowie, jaką jest ta pergola z drewnianym dachem i lamelami.

Ich zamknięcie chroni przed wschodzącym słońcem. Dzięki temu właściciele mogą zacząć letni, niedzielny poranek z kubkiem kawy i z widokiem na zieleń wypielęgnowanego ogrodu.