Zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasu

To  nowoczesne zadaszenie tarasu wygląda jak aluminiowe. Jest kwintesencją nowoczesności, która ociera się o futurystyczną wizję szklanych domów Żeromskiego. Jego absolutna prostota jest zachwycająca. Lekka, niemal niewidoczna konstrukcja zdaje się wisieć nad ogrodem.

czym pokryć zadaaszenie tarasu
dach nad tarasem nowoczesnym

Tworząc wizję tego minimalistycznego projektu, wzięliśmy pod uwagę preferencje właścicieli, którzy uwielbiają aranżacje w stylu industrialnym. Zadaszenie tarasu jak alu z wykorzystaniem szkła także w formie dachu nad tarasem nowoczesnym spełnia te wymagania.

Indywidualny projekt i wykonanie pozwoliły na dopasowanie wielkości konstrukcji dokładnie do kubatury budynku i rozmiarów jednej ze ścian. Zadaszenie tarasu 6 x 3,5m stworzyło komfortową, wygodną i przestronną przestrzeń o powierzchni 21m² idealną do całorocznego odpoczynku w otoczeniu natury.

drewniane zadaszenie na taras
zadaszenie jak metalowe

Nowoczesne zadaszenie tarasu – wykonanie konstrukcji

Szkielet konstrukcji wykonany został z solidnego, wytrzymałego drewna pokrytego laminatem w ciemnym, grafitowym odcieniu RAL 7016. Kolorystyka idealnie pasuje do dachówki, stolarki okiennej i drzwiowej. Dobrze komponuje się również z szarą kostką brukową. Takie zadaszenie tarasu jak metalowe jest idealne do budynków o nowoczesnym kształcie i industrialnej aranżacji. Współgra z minimalizmem otoczenia – prostym ogrodem, w którym dominuje trawnik zamiast kwiecistych rabatów.

zadaszenie 6x3,5
zadaszenie tarasu jak aluminium

Wizualnej lekkości zadaszenie drewniane na taras nabiera dzięki przeszkleniu. Wykorzystano je w trzech ścianach konstrukcji. Takie zadaszenie tarasu ze szkła hartowanego było możliwe dzięki ekspozycji na północny-zachód. Nie ma zatem obawy przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza latem.

zadaszenie tarasu ze szkła hartowanego
zadaszony taras jak alu

Nowoczesne zadaszenie tarasu – szkło w zabudowie ścian

Elementy szklane przesuwają się na prowadnicach. Bezproblemowo można więc otworzyć taras na ogród i umożliwić cyrkulację powietrza w upalne dni. Zamknięcie ich pozwala na ogrzanie wnętrza przez promienie słoneczne. Kumulacja ciepła tworzy komfortowe warunki podczas jesiennych i zimowych chłodów.

zadaszenie na taras nowoczesne
nowoczesne zadaszenie na taras antracyt

Przezroczyste szkło hartowane na zadaszenie tarasu odgrywa tu jeszcze jedną, istotną funkcję. Nie zasłania pięknych widoków, którymi właściciele mogą delektować się teraz przez cały rok -.

Tworząc ten projekt, musieliśmy również zastanowić się, czym pokryć zadaszenie tarasu. Wspólnie z właścicielami wybraliśmy na dach mleczne szkło hartowane. Tworzy ono delikatny półcień.

zadaszenie tarasu antracytowe
nowoczesne zadaszenie tarasu

Poza funkcją praktyczną, takie rozwiązanie ma także swoją estetyczną stronę. Nowoczesne zadaszenia tarasu lubi wizualną lekkość. Nic nie oddaje jej lepiej niż szklane elementy.

Tworząc tę zabudowę, musieliśmy także zespolić dach dwuspadowy z zadaszeniem tarasu i sprawić, by konstrukcja była funkcjonalna bez względu na warunki pogodowe. Środkową część dachu tarasu wsparliśmy grubą belką drewnianą, która unosi lekko szkło. Tym zabiegiem uzyskaliśmy delikatny spadek na boki. 

Dzięki temu woda – nawet przy intensywnych opadach – spływa ze szklanej konstrukcji i nie powoduje przeciążenia dachu i szkieletu.

nowoczesne zadaszenie na taras

Ten projekt to dowód, że współczesne piękne tarasy zadaszone zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale także funkcjonalnością i precyzyjnie przemyślanymi szczegółami.

Zadaszenia tarasów mogą zostać również połączone funkcjonalną pergolą, tak jak w projekcie Zadaszenie tarasu połączone pergolą.