Zadaszenie tarasu

Zadaszenie antracytowe

Uwielbiamy ten minimalizm, nowoczesną prostotę ocierającą się o futurystyczną wizję lekkiej, niemal niewidocznej zabudowy. Wystarczyły dwa materiały, by stworzyć zadaszenie antracytowe z drewna zupełnie odbiegające od tradycyjnych rozwiązań.

Taka była bowiem wizja i życzenie właściciele nieruchomości, którzy postawili na absolutną nowoczesność. Marzyli o przestronnym miejscu do relaksu w ogrodzie nie tylko w cieplejsze miesiące. Chcieli delektować się popołudniową kawą także w jesienne, chłodne popołudnia i tuż przed nadejściem wiosny, gdy w powietrzu czuć już jej zapach, ale zima nadal walczy o swoje miejsce.

Oczywistym wyborem było przesuwne zadaszenie tarasu, które daje większe możliwości niż odsłonięte rozwiązania.

zadaszenie antracytowe z szkłem
zadaszenie antracytowe z drewna

Zadaszenie tarasu – antracyt w roli głównej

Drewniany szkielet jest tym, co wyróżnia tę zabudowę. Przykuwa uwagę zarówno prostotą, jak i intensywnością. Barwa belek jest daleka od tradycyjnej. Jednak ten ciemny kolor zyskuje popularność wśród tych, którzy wymarzyli sobie nowoczesne zadaszenie tarasu. Antracyt pasuje do niego idealnie. W tym projekcie doskonale komponuje się właściwie ze wszystkim elementami budynku: ciemną dachówką, stolarką okienną i drzwiową, kolorem elewacji i płytek, które stanowią podstawę zabudowy.

Mimo ciemnej barwy, konstrukcja jest wizualnie lekka. Udało nam się osiągnąć ten efekt, maksymalnie zmniejszając ilość elementów samego szkieletu. Składa się on jedynie z czterech, pionowych belek nośnych będących oparcie dla niemal niewidocznych ścian. Takie zadaszenie antracytowe nowoczesne wpisuje się w design zarówno domu, jak i ogrodu, w którym właściciele również postawili na minimalizm.

taras w kolorze antracyt
drewniana konstrukcja antracyt

Zadaszenie antracytowe, szklane dopełnienie

Chcąc wprowadzić doskonałą spójność, zadaszenie antracytowe drewniane uzupełniliśmy o elementy wykonane z lekko przydymionego, hartowanego szkła w kolorze grafitowym.

Barwa ma także swoje praktyczne zastosowanie. Chroni przed słońcem i zbytnim nagrzaniem wnętrza w czasie największych upałów. Jest to istotny aspekt w tym rozwiązaniu, gdyż zarówno na samej nieruchomości, jak i w jej najbliższym otoczeniu nie ma wysokiej roślinności, która zacieniłaby ogród. Zadaszenie antracytowe ze szkłem barwionym na ciemny kolor zwiększa komfort, wartość użytkową tarasu i nie zasłania widoków na ogród.

zadaszenie antracytowe nowoczesna forma

Przesuwne zadaszenie tarasu – całoroczna przestrzeń wypoczynkowa

Aby zwiększyć funkcjonalność, szklane elementy na ścianach zabudowy umieszczone zostały na prowadnicach. Dzięki temu wnętrze można otworzyć w cieplejsze dni lub całkowicie zamknąć w chodne. Przesuwne zadaszenie tarasu stanowi wówczas doskonałą ochronę przed wiosennym i jesiennym deszczem oraz przed większym chłodem w miesiącach zimowych. Dzięki temu można z niego korzystać niemal przez cały rok.

Tak oto to zadaszenie antracytowe z drewna spełniło marzenie właścicieli o designerskiej kropce nad “i” w aranżacji przestrzeni. Jest idealnym wykończeniem domu, przedłużeniem strefy wypoczynkowej i świetnym miejscem na relaks w ogrodzie bez względu na aurę pogodową.

Tak wygląda altana malowana farbą kryjącą w kolorze 7046 Altana wolnostojąca 

Jesienne wieczory z widokiem na zachodzące słońce muszą być w tym miejscu magiczne.