Zadaszenie tarasu

Nowoczesny taras z drewna

Minimalizm i elegancja zawsze idą ze sobą w parze. Jeśli dodamy do tego funkcjonalność, mamy przepis na doskonale klasyczne, minimalistyczne zadaszenie tarasowe. Takim właśnie przykładem jest ta zabudowa, której projekt oparliśmy o dwa materiały i prostotę formy. Nowoczesny taras z drewna klejonego BSH powstał z myślą o zimowym przechowywaniu kwiatów wewnątrz tej zabudowy. Ułożenie tarasu oraz duże spady na kostce nie są przeszkodą. W późniejszym terminie została zrobiona zabudowa podłogą z deski tarasowej.

zadaszenie szkłem minimalistyczne
klasyczne minimalistyczne zadaszenie

Szkielet konstrukcji powstał z drewnianych belek w kolorze orzecha, który doskonale współgra z ceglaną elewacją budynku oraz elementami wykończeniowymi. Kwadratowa kubatura zabudowy sprawia, że nowoczesne zadaszenie przy domu nabiera współczesnego, lekkiego charakteru.

Ręcznie szczotkowaliśmy drewniane elementy, co uwidoczniło sęki i usłojenie. Deski dzięki temu są naturalne i przyjemnie klasyczne.

nowoczesne zadaszenie przy domu
minimalistyczne zadaszenie tarasowe

Minimalistyczne zadaszenie tarasowe nie może obyć się bez szkła. W tym projekcie jest ono elementem dominującym. Boki pokryliśmy panelami wykonanymi z hartowanego materiału w kolorze brązowym. Jest to świetne rozwiązanie, które absorbuje znaczną część promieni słonecznych, zapobiegając nagrzewaniu się wnętrza nawet w upalne dni. Zamknięte panele to ochrona przed deszczem, wiatrem, a nawet chłodem.

Takie same funkcje pełni również dach, który wykonaliśmy ze szkła w wersji mlecznej.  Jest to materiał do pokrycia konstrukcji takich jak to nowoczesne zadaszenie ze szkłem. Minimalistyczne i proste jest jednocześnie eleganckie i wizualnie lekkie. Jest też funkcjonalne. Możliwość całkowitego zamknięcia przestrzeni powoduje, że wnętrze można wykorzystywać od wczesnej jesieni do późnej jesieni. Przy niskich temperaturach taras można dogrzać piecykiem elektrycznym.

Dzięki przeszkleniu właściciele mają możliwość podziwiać takie zachody słońca niemal przez cały rok.

System konstrukcyjny zastosowany w tym projekcie to wzór wizualny zgłoszony do Urzędu Patentowego. System ten jest modułowy i pozwala na dowolne powiększanie konstrukcji zabudowy. Ten sam system został zastosowany w konstrukcji Nowoczesne zadaszenia tarasów. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się ograniczać, inwestycję można podzielić na kilka etapów.