Zadaszenie Tarasu

Zabudowa tarasu ze szkłem

Zadaszony taras ze szklanymi ścianami jest doskonałą opcją do stworzenia cichej, przytulnej oranżerii, z której korzystać można przez większą część roku. Dzięki pełnej zabudowie przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna, a dobrane materiały tworzą odpowiednią atmosferę.

Tarasowa zabudowa ze szkłem w tym projekcie sprawiła, że wnętrze stało się przedłużeniem salonu i powiększyło strefę wypoczynkową.

Szkielet konstrukcji wykonany został z drewnianych belek w ciepłym, wyrazistym kolorze orzecha, który w promieniach słońca przybiera lekko pomarańczowy odcień. Barwa pasuje do elementów wykończeniowych — stolarki, dachówki, a także ciepłej, beżowej elewacji oraz do podłogi wykonanej z dwukolorowej kostki brukowej. Usłojenie i sęki nie są zbyt widoczne, co tworzy minimalistyczną strukturę współgrającą z eklektycznym charakterem domu.

Jej idealnym dopełnieniem jest szkło, które w tym projekcie odgrywa kluczową rolę. Wykorzystaliśmy dwa rodzaje materiału, aby zwiększyć funkcjonalność przestrzeni. Przezroczyste szkło w zabudowie tarasu umieściliśmy po bokach. Dzięki temu przestrzeń — mimo że zamknięta — nadal pozostaje “otwarta”. Pozwala cieszyć się widokami wzniesień rozciągającymi się aż po horyzont. Właścicielom zależało, aby móc oglądać urokliwe obrazy malowane ręką natury o każdej porze dnia bez względu na aurę.

Zabudowa tarasu szkłem – umiejscowienie paneli szklanych i ich funkcja.

Na froncie elementy są stałe, natomiast po bokach zastosowaliśmy ruchome panele umieszczone na prowadnicach. W cieplejsze dni zabudowa tarasu ze szkłem przesuwanym może szybko stać się otwartą przestrzenią, do której wpadają delikatne powiewy wiatru, zapewniając pełen komfort odpoczynku.

Nieco inne rozwiązanie zastosowaliśmy na dachu. Dzięki niemu dodatkowo zwiększyliśmy funkcjonalność, jaką ma ta zabudowa na taras. Ze szkłem mlecznym staje się fenomenalnym miejscem do odpoczynku także w upały. Półprzezroczyste panele na dachu tworzą delikatny cień i absorbują część promieni słonecznych. Chronią wnętrze przed przegrzaniem. Jednocześnie zapewniają przestrzeni odpowiedni dopływ światła, zatem bez problemu można oddawać się ulubionej lekturze.

Dach oraz ściany ze szkła hartowanego, dlatego są trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Zamknięty zadaszony taras ze szklanymi ścianami jest świetnym miejscem do podziwiania jesiennej i wiosennej aury. W zimowe wieczory wnętrze można ogrzać piecykiem elektrycznym, by cieszyć oczy widokiem ośnieżonych wzniesień przy kubku gorącego kakao.

Niedaleko od posesji na której wykonaliśmy tą konstrukcję, wybudowana jest konstrukcja Wiata garażowa carport z drewna. Projekty powstały w tym samym momencie i zawierają kilka wspólnych cech np. System szklenia dachu.

O wiatach garażowych można uzyskać dużą ilość informacji na naszym blogu we wpisie Wiata garażowa. Zapraszamy.