Zadaszenie tarasu

Podwójne zadaszenie tarasu

Zadaszenie dużego tarasu daje spore możliwości, jednak jest też wymagające. Dlatego trzeba szukać rozwiązań nie tylko funkcjonalnych, ale też takich, które pozwolą stworzyć lekką konstrukcję nie przytłaczającą ogrodu i komponującą się w istniejącą zabudową. Z takimi wyzwaniami zmierzyliśmy się, projektując to nowoczesne zadaszenie tarasu ze szkłem.

Właściciele pragnęli stworzyć przestrzeń, która pozwoliłaby im odpoczywać w urokliwym ogrodzie przez większą część roku. Chcieli mieć miejsce na liczne spotkania z przyjaciółmi, które zapewniłoby im odpowiedni komfort i przestronność.

Zadaszenie tarasu z drewna spełniło ich oczekiwania.

podwójny taras nowoczesny
podwójne zadaszenie tarasu szare ze szkłem

Antracyt w roli głównej

Aby stworzyć wrażenie spójności, zadaszenie dużego tarasu wkomponowaliśmy dokładnie w formę budynku. Zabudowana  jedna ściana, ale także fragment bocznej. Dzięki temu wypełniło “wnękę” i dało właścicielom dodatkową, funkcjonalną przestrzeń.

Konstrukcja wykonana została z solidnych i trwałych elementów drewnianych pokrytych laminatem w kolorze RAL 7016. To on nadaje ton całej aranżacji i tworzy charakter, jaki ma to podwójne zadaszenie tarasu szare.  Antracyt jest wprawdzie ciemny, jednak minimalistyczny i nowoczesny. Jego barwa pasuje do budynku oraz stolarki okiennej i drzwiowej. opiera się na na solidnych, krótkich belkach.

podwójne zadaszenie na taras
podwójne zadaszenie tarasu z drewna

Podwójne zadaszenie tarasu szare – prostota i minimalizm w służbie estetyki

Aby nadać zabudowie lekkości, zminimalizowaliśmy ilość elementów konstrukcyjnych. P Pionowe belki umieszczone jedynie w skrajnych punktach. To zadaszenie nie przytłacza i nie dominuje nad ogrodem, który nadal pozostaje w centrum uwagi.

Na dachu szare belki ułożone zostały w mniejszej odległości, gdyż mają zapewnić wytrzymałe i solidne oparcie dla szklanego pokrycia nawet w przypadku zalegającej pokrywy śnieżnej. Ich gęste ułożenie podyktowane względami bezpieczeństwa.

Nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń

Drewniany szkielet jest oparciem dla szkła, które wypełnia to podwójne zadaszenie tarasu szare. Pergola całkowicie zamknięta może być użytkowana niemal przez cały rok.

Wykorzystaliśmy ruchome panele wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Elementy umieszczone na prowadnicach można bez problemu przesuwać, otwierając lub zamykając przestrzeń, by dopasować ją do warunków pogodowych. Podwójne zadaszenie tarasu ze szkłem chroni przed deszczem oraz chłodem. Przy lekkich mrozach wnętrze można ogrzać przenośnym piecykiem elektrycznym lub gazowym.

podwójne zadaszenie na taras
Dodatkowa funkcjonalność.

Na transparentne szkło pozwalała lokalizacja ogrodu. Zadaszenie tarasu w tym wykonaniu wyeksponowane jest na stronę północną. Dlatego słońce nie operuje tu w takim stopniu jak na wschodzie, czy zachodzie. Przezroczyste szkło nie kumuluje więc jego ciepłą w upalne dni. Jednocześnie pozwala cieszyć się widokami na zielone wzgórza.

Ochronę przed promieniami zapewnia dach z mlecznego szkła hartowanego. Jest to rozwiązanie wytrzymałe i odporne. Dzięki temu zatrzymuje słońce i daje delikatny półcień, jednocześnie nie zaciemnia wnętrza. Więc takie wykończenie zwiększa komfort i funkcjonalność zadaszenia tarasu.

Jeżeli nie wiesz co zastosować na dach pergoli przeczytaj nasz wpis na blogu Jaki materiał wybrać na zadaszenie tarasu

Właściciele zyskali miejsce zarówno na cichy odpoczynek w niedzielne popołudnie, jak i gwarne przyjęcia z przyjaciółmi w piątkowe wieczory. Nam w uszach już dźwięczą te radosne śmiechy przy akompaniamencie brzęku sztućców.