Jaki materiał wybrać na zadaszenie tarasu? | Nowoczesna pergola
zadaszenie tarasu pod balkonem

Jaki materiał wybrać na zadaszenie tarasu?

Taras to świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu w upalny letni dzień. Podwórka i tarasy stają się coraz ważniejszą przestrzenią w naszych domach. Stały się swego rodzaju przedłużeniem salonu. Jak w pełni wykorzystać tę strefę i ochronić się przed nadmiernym słońcem? A może chcesz użytkować taras nie tylko przy dobrej pogodzie, ale także w chłodniejsze dni? Proponujemy kilka ciekawych pomysłów, na to, jakie zadaszenie tarasu wybrać. Mamy nadzieję, że to pomoże Ci przeprojektować Twoją przestrzeń.

domek z zadaszonym tarasem

Różne opcje zadaszenia tarasu

W tym celu można użyć wielu materiałów. Zadaszenie tarasu może przybrać naprawdę różne projekty, a wykonać je można między innymi z drewna czy poliwęglanu. Zadaszenia tarasu mogą być również zaprojektowane z aluminium. Sprawdź różne nowoczesne zadaszenia tarasu.

Duże markizy na taras

Najlepsze w tym pomyśle jest to, że jest prosty w wykonaniu i bardzo dekoracyjny, nawet jeśli zadaszenie tarasu ma zostać wykonane na wymiar. Jeśli masz wątpliwości, jak podejść do projektu, najlepiej zwrócić się do profesjonalisty w tej dziedzinie — czyli do nas! Napisz lub zadzwoń — kontakt – zadaszenia tarasowe

Trzcina bambusowa — tania i prosta opcja zadaszenia tarasowego

Niedrogi i trwały materiał, który można znaleźć w każdym sklepie z artykułami dekoracyjnymi do domu. Jest to idealny wybór do pokrycia górnej części pergoli, aby uzyskać ładne zacienione miejsce na patio.

Stalowa pergola na taras jako zadaszenie

Ta pergola oferuje doskonały cień. Jest to kompletna konstrukcja stalowa z pojedynczym dachem, najczęściej utworzona z blach ciętych.

Naturalne rozwiązanie

Drewniana pergola to najlepsza opcja dla wszystkich, którzy preferują naturalny ton. Dodatkowo roślinność pnąca, taka jak bluszcz, czy opadające gałęzie drzew mogą stworzyć naturalne zadaszenie dla tego miejsca.

Markiza — klasyczne zadaszenie tarasu

To świetne rozwiązanie, tańsze i z bardzo dobrymi wynikami, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem lub deszczem. Możesz zdecydować się na markizę ręczną, lub automatyczną. Ta druga opcja jest wygodniejsza, bo nie musisz kręcić wajchą by rozłożyć lub złożyć zadaszenie.

Zasłony do romantycznej scenerii

Używaj również zasłon po bokach. Ta opcja będzie bardzo miłym akcentem na patio lub tarasie. Będziesz miał wrażenie posiadania bardzo przytulnej i ciepłej przestrzeni.

jak oświetlić taras

Zalety, jakie daje zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasowe pełni funkcję pierwszej linii obrony Twojego domu przed ostrymi promieniami słonecznymi. Oprócz tego chroni Twoje meble przed wyblaknięciem. Dodatkowo zadaszenie tarasu ochroni Cię nie tylko przed słońcem, ale również i przed deszczem czy śniegiem. W letni deszczowy dzień dzięki zadaszeniu dalej możesz urządzić grilla wraz ze znajomymi! Najważniejsze zalety zadaszenia tarasowego:

  • ochrona przed palącym słońcem,
  • zapobiega uszkodzeniom mebli,
  • sprawia, że Twój taras jest bardziej dostępny nawet w deszczowe dni,
  • chroni przed złymi warunkami pogodowymi,
  • podnosi wartość Twojego domu.

Tarasy i zadaszenia mogą podnieść wartość Twojego domu, jeśli kiedykolwiek będziesz chcieć go sprzedać. Ludziom podoba się pomysł spędzania nieograniczonego czasu na tarasie z rodziną tak samo, jak teraz Tobie. To sprawia, że jest to całkiem dobra inwestycja. Sprawdź nasze realizacje zadaszeń tarasowych – zobacz modne i nowoczesne rozwiązania!