Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu rozsuwane

Zadaszenie tarasu rozsuwane będzie doskonałą “kropką nad “i” w aranżacji budynku, jeśli odpowiednio dobierze się wszystkie jego elementy. Tak jak w tej realizacji. Dzięki kolorystyce zabudowa stapia się z domem, tworząc oazę do odpoczynku w otoczeniu wypielęgnowane zieleni. Szkielet konstrukcji powstał z drewna w ciepłym, czekoladowym odcieniu orzecha. Barwa idealnie pasuje do elementów wykończenia domu, takich jak stolarka okienna, drzwiowa i fragmenty ozdobne dachu. Drewniana struktura Zadaszenie tarasu pod balkonem oddaje rustykalny styl zabudowy.

Rozsuwane ekrany – funkcjonalne i dekoracyjne

Ważnym elementem konstrukcji są przesuwne elementy na ścianach bocznych. Drewniane, poziome żaluzje pełnią nie tylko rolę dekoracyjną. Dlatego chronią przed promieniami słońca i zbytnim nagrzaniem przestrzeni wyeksponowanej na południowy-wschód. To dzięki nim zadaszenie tarasu rozsuwane zwiększa swoją funkcjonalność. Można z niego korzystać nawet letnie południa, gdyż półotwarte żaluzje umożliwiają stałą cyrkulację powietrza. Ich położenie można dopasowywać do pozycji słońca. Całkowite ich zamknięcie zapewnia cień, a w pochmurniejsze otworzy tę przestrzeń na ogród. Zadaszenie tarasu rozsuwane jest idealne w przypadku aranżacji miejsc nasłonecznionych. Ułatwia wykorzystanie przestrzeni w różnych warunkach pogodowych.

Zadaszenie tarasu rozsuwane – montaż pod balkonem

W konstrukcji wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane w celu zamknięcia jej od góry. Jest ono lżejsze niż drewniane deski. Nadaje całości nowoczesnego charakteru, pięknie uzupełniając belki. Jednocześnie jest to kolejny element, który chroni przed nadmierną ekspozycją na słońce. Mleczne szkło tworzy delikatny półcień zbawienny w letnie popołudnia. Mleczne szkło w dachu może zostać połączone z przeźroczystym szkłem w ścianach. Drewniana konstrukcja może zostać również pomalowana w taki sposób aby ukryć widoczne usłojenie drewna i sprawić, że całość wygląda jak aluminiowa. Taki system połączenia szkła i koloru drewna zastosowany jest w projekcie Zadaszenie tarasu RAL 7040. Dom piętrowy z zadaszonym tarasem jest symetryczny, co wpływa na estetykę budowy. Natomiast zyskana przestrzeń jest idealnym miejscem, w którym popołudniowa kawa z staje się prawdziwą chwilą wytchnienia.