Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu RAL 7040

Ten projekt zachwyca minimalizmem. W jego prostocie i ascetyzmie tkwi źródło elegancji, nowoczesności, a jednocześnie ponadczasowości. To dom podyktował ostateczną formę i design, jaki ma ten zadaszony, oszklony taras. Jego współczesny, geometryczny kształt przenieśliśmy do ogrodu, stworzył spójną przestrzeń o wysokich walorach estetycznych i funkcjonalnych. Nowoczesne zadaszenie tarasu RAL 7040 przyścienne stanowi przedłużenie i powiększenie strefy wypoczynkowej. Łączy się z wewnętrznym salonem drzwiami tarasowymi, tworząc dodatkowe miejsce do odpoczynku i spotkań nie tylko w cieplejsze miesiące.

Nowoczesne zadaszenie tarasu RAL 7040 do ogrodu – srebrzysty minimalizm

Szkielet zabudowy z drewna pokrytego farbą w jasnym, szarym kolorze w palecie określanym jako RAL 7040. Kolor konstrukcji dopasowany do elementów dekoracyjnych elewacji budynku oraz barwy dachówki. Po srebrzysty odcień rzadko sięgają klienci. Szkoda, bo ten projekt pokazuje, jak wiele zyskuje takie proste zadaszenie tarasu dzięki tej nietypowej barwie. Jest nowoczesne, lekkie i jednocześnie eleganckie. Nowoczesne zadaszenie tarasu Ral 7040 z drewna wykonaliśmy z najwyższych jakościowo materiałów. Drewno klejone BSH wytrzymałe i stabilne m.in. dzięki dużemu przekrojowi desek. Do nadania barwy użyliśmy laminatu marki Tikurilla, która cieszy się opinią najlepszej na rynku. Dzięki temu to proste zadaszenie tarasu jest nie tylko designerskie, ale też wytrzymałe.

Zadaszony, oszklony taras do całorocznego wykorzystania

Konstrukcja została całkowicie zamknięta. Wykorzystane zostały do tego ruchome panele z przezroczystego szkła hartowanego. Umożliwiła to ekspozycja tarasu na stronę północną, gdzie działanie słońca jest niewielkie. Dlatego przezroczysty, zadaszony, oszklony taras nie prowadzi do nagrzewania przestrzeni i zmniejszenia komfortu w upalne dni. Panele szklane umieszczone na prowadnicach dają się łatwo przesuwać w celu zamknięcia lub otwarcia wnętrza na ogród. Dzięki temu to nowoczesne zadaszenie tarasu Ral 7040 ze szkłem jest całoroczne. W tym kolorze wykonana została również Altana wolnostojąca.

Zabudowa chroni nie tylko przed deszczem, gradem i lekkim śniegiem. Zapewnia ochronę także przed chłodem. Przy obecnych, cieplejszych okresach zimowych, gdy średnia temperatura z uwzględnieniem także nocnych spadków wynosi +0,2⁰C (2020/2021), a nawet +3,2⁰C (2019/2020), taki zadaszony, oszklony taras wystarczy jedynie dogrzać przenośnym piecykiem lub farelką. Spełni wówczas swoją wypoczynkową funkcję.

Designerski dach na tarasie o funkcjach ochronnych

Nowoczesne zadaszenie tarasu Ral 7040 do ogrodu od góry “zamknęliśmy” mlecznym szkłem hartowanym. Jest to jedno z bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Taki dach przepuszcza światło, dlatego nie zacienia. Jednocześnie zatrzymuje ciepło promieni słonecznych. Świetnie też pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań, nadając przestrzeni lekkości. Proste zadaszenie tarasu jest dzięki niemu designerską, niemal futurystyczną konstrukcją, której funkcjonalności nie można przecenić. Ważnym elementem wykończenia tej zabudowy była także podłoga wykonana z desek w szarym kolorze. Barwa pasuje do wszystkich elementów. Klasyczna faktura wprowadza nie tylko nutę elegancji, ale okrasza zadaszony, oszklony taras szczyptą przytulności. Jesteśmy niemal pewni, że w takim miejscu każde spotkanie w gronie przyjaciół, gdy z ogrodu słychać radosne głosy dzieci, przeciąga się do późnych godzin wieczornych.

Po rozmowach z inwestorami nasz Nasz Zespół wykwalifikowanych pracowników stworzył to zadaszenie z pasją.