Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola z dachem

Właściciele tej nieruchomości marzyli o niewielkiej, eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni, która zwiększyłaby komfort odpoczynku w ogrodzie, uniezależniając ich od pogody. Myśleli o miejscu, w którym mogliby rozpoczynać niedzielne poranki w upalne dni i kończyć piątkowe wieczory wieńczące cały tydzień pracy. Takie zadania z łatwością spełniają pergole. Zadaszenia do ogrodu wykonane na indywidualne zamówienie biorą pod uwagę potrzeby i oczekiwania właścicieli, a także uwarunkowania lokalizacyjne. Tak było też w przypadku tej realizacji. Pergola drewniana z dachem powstała częściowo w istniejącej już wnęce, stając się naturalną, spójną częścią domu.

Pergola z dachem – jak zabudować szkielet konstrukcji

Ścianę wyeksponowaną na zachód wypełniają przesuwne panele drewniane z poziomymi ażurami. Chronią wnętrze przed słońcem, które operuje w tej części już od wczesnych godzin popołudniowych. Delikatny półcień rzucany przez żaluzje zwiększa komfort odpoczynku, a przestrzenie między poziomymi elementami zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Panele zamontowane są na prowadnicach, Można je łatwo przesuwać, dopasowując ich położenie względem słońca i kąta padania promieni. Ażury pełnią też funkcję dekoracyjną, a pergola drewniana z dachem nabiera nowoczesnego wyglądu. Wpisuje się w ten sposób w charakter domu, stając się z nim spójną zabudową. Zwiększa to estetykę aranżacji całej nieruchomości. Od północy pergola ogrodowa tarasowa z drewna jest otwarta.

Aby zwiększyć jej funkcjonalność, zamknęliśmy ją dachem wykonanym z mlecznego szkła hartowanego. Dlatego to najchętniej wybierany materiał do takich realizacji, jak pergola ogrodowa tarasowa. Nowoczesna konstrukcja nabiera elegancji i wizualnej lekkości.

Mleczne szkło wpuszcza do środka światło, jednak absorbuje część promieni, zapobiegając nagrzewaniu się wnętrza.

Taka pergola drewniana z dachem chroni też przed deszczem, umożliwiając relaks w ogrodzie podczas przyjemnej, wiosennej mżawki i orzeźwiającego letniego deszczu. Właściciele zyskali przestrzeń, z której mogą codziennie podziwiać nieskazitelny urok natury, słuchać śpiewu ptaków o poranku i oglądać urocze zachody słońca bez względu na pogodę. Tego typu narożne zadaszenie wykonane może być jako połączenie części zadaszonej i otwartej. Tak jak w projekcie Nowoczesne pergole