Zadaszenie narożne

Nowoczesne pergole

Nowoczesne pergole z drewna to propozycje o ogromnych możliwościach. Są dekoracyjne, stanowią ważny element wykończenia domu. Stanowią swoistą kropkę nad “i” w designie budynku, w związku z tym są funkcjonalne. Ponieważ dają właścicielom przestrzeń do relaksu. Niezaprzeczalnie też nowoczesne pergole ogrodowe organizują zieloną przestrzeń wokół domu. Dzielą ją na strefy, wprowadzając wizualny ład, który jest synonimem estetyki i elegancji.

Właściciele tej nieruchomości marzyli właśnie o takiej wielozadaniowej zabudowie. Chcieli wykorzystać wszystkie możliwości, jakie dają nowoczesne pergole tarasowe.

Udało nam się spełnić oczekiwania, tworząc w rzeczywistości dwie zabudowy, których głównym zadaniem jest organizacja przestronnego terenu zielonego wokół domu.

nowoczesne pergole drewniane
pergole ogrodowe

Pergola ogrodowa wykonana  z belek w czekoladowym kolorze. Każdy element jest ręcznie szczotkowany. Dzięki temu sęki i słoje zyskały wyrazistości. Tak wykonane nowoczesne pergole drewniane są synonimem ponadczasowej elegancji, która zachwyca bez względu na zmieniającą się modę.

Cała konstrukcja podzielona została na dwie przestrzenie. Jedna część jest niemal całorocznym zadaszeniem, które pełni funkcję przestronnego salonu zewnętrznego. Aby osiągnąć ten efekt, nowoczesna pergola na tarasie ma boczne, przesuwne elementy. Drewniane panele z żaluzjami pokrywające jeden bok oraz narożniki pozwalają na stałą cyrkulację powietrza. Natomiast ich całkowite zamknięcie chroni przed słońcem, a także wiatrem, deszczem i chłodem.

Takie nowoczesne pergole z żaluzjami z drewna mogą być wykorzystywane także podczas pierwszych, jesiennych przymrozków.

pergole z drewna
pergole tarasowe

Front oraz drugi bok pergoli ogrodowej uzupełniliśmy ruchomymi panelami ze szkła hartowanego. Umieszczone na prowadnicach pozwalają na szybkie i łatwe zamknięcie wnętrza. Stanowią dodatkową ochronę przed deszczem i wiatrem. Dzięki nim nowoczesne pergole z żaluzjami pozwalają podziwiać uroki nawet zimowej aury.

Aby pergole na taras drewniane spełniały funkcję salonu zimowego w ogrodzie, należy je odpowiednio zadaszyć. Jedną z najlepszych opcji to mleczne szkło hartowane. Taki dach jest praktyczny i elegancki. Wpuszcza wystarczająco dużo światła niezbędnego do rozjaśnienia przestrzeni. Jednocześnie absorbuje część promieni, dając delikatny cień i chroniąc przed nagrzaniem wnętrza.

Dzięki niemu nowoczesne pergole drewniane zyskują też nowoczesnej lekkości. To istotne przy przestronnych projektach.

pergola z zadaszeniem narożnym
nowoczesna pergola

Zabudowana pergola ogrodowa uzupełniona została o otwartą konstrukcję, której jedynym elementem są drewniane belki. Powstała przestrzeń to jako miejsce na hamak.

Podobną funkcję ma Zadaszenie tarasu z nowoczesną pergolą

Wizualnie wyznacza granicę budynku, co jest dodatkową funkcjonalnością, jaką mają konstrukcje. Dlatego Zadaszenie narożne to oddzielenie domu od wypielęgnowanego ogrodu.

Projekt zapewnił właścicielom realizację wszystkich marzeń, potrzeb i oczekiwań. W związku z tym pergola ogrodowa stała się dla nich centralnym punktem życia i odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi.

nowoczesne pergole z żaluzjami
nowoczesna pergola z żaluzjami z drewna