Zadaszenie narożne

Nowoczesna pergola zadaszona

Nieruchomość zlokalizowana  nad uroczym jeziorem i otoczona drzewami i naturalną roślinnością. Miejsce tchnie ciszą i spokojem. Nic dziwnego, że właściciele marzyli o przestrzeni, która pozwoli im cieszyć się widokami bez względu na aurę. Chcieli mieć przestronne miejsce, w którym mogliby spędzać niedzielne poranki, a wieczorami podziwiać z przyjaciółmi zachody słońca. To narożne zadaszenie tarasu wykonane jest jako  spełnienie marzeń o własnej strefie wypoczynkowej.

Marzenia te spełniła pergola ogrodowa. Taras stał się naturalnym przedłużeniem części wypoczynkowej – elegancką i funkcjonalną przestrzenią, która zachęca do relaksu.

nowoczesna pergola zadaszona
nowoczesna pergola zadaszona drewniana

Szkielet zrobiony z drewna w złotym, jasnym odcieniu dębu, przez co  pasuje do elementów wykończeniowych domu. Dzięki jasnej barwie duże pergole ogrodowe zyskują wizualnej lekkości, a odpowiednia zabudowa dopełnia całość projektu. To dzięki tym założeniom konstrukcja spełniła marzenia inwestorów.

Zabudowa jest też nowoczesna i elegancka. Taki efekt zapewniają przesuwne panele na ścianach wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Elementy te pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną. Są też praktyczne. Nowoczesna pergola zadaszona ze szkłem po bokach chroni przed wiatrem, który ze względu na lokalizację posesji bywa uciążliwy. Jest też osłoną przed deszczem. Taka pergola ogrodowa drewniana może służyć za miejsce odpoczynku także w czasie wiosennej mżawki, czy letniej ulewy. Szkło w takiej narożnej zabudowie tarasu może być również grafitowe. Przykładem jest Nowoczesna pergola tarasowa.

nowoczesna pergola zadaszona szkłem
nowoczesna pergola z zadaszona z drewna

Nowoczesna pergola zadaszona, jak uzupełnić zabudowę w konstrukcji narożnej?

Uzupełnieniem konstrukcji są także stałe panele drewniane z poziomymi żaluzjami. Pełnią funkcję głównie dekoracyjną. Przestrzenie między żaluzjami zapewniają stały przepływ powietrza, nawet po zamknięciu szklanych elementów.

Nowoczesna pergola zadaszona drewniana od góry zamknięta została dachem wykonanym z mlecznego szkła hartowanego. Jest to rozwiązanie dekoracyjne i praktyczne. Szkło wprowadza do wnętrza półcień, chroniąc przed intensywnym słońcem w godzinach południowych.

Aby zwiększyć przestrzeń wypoczynkową, nowoczesna pergola zadaszona z drewna wysunięta została poza ścianę budynku. Powstało w ten sposób przestronne miejsce do odpoczynku i przyjmowania gości. Wyposażenie uzupełnione o wygodny zestaw mebli tarasowych i stolik kawowy. Odpoczynek w otoczeniu nietkniętej zieleni nabiera zupełnie nowego wymiaru.