Zadaszenie narożne

Nowoczesne pergole ogrodowe

Nowoczesne pergole ogrodowe to doskonała kompilacja elegancji i praktycznej strony zabudowy. Różnorodność form i rozwiązań pozwala na dopasowanie konstrukcji do potrzeb właścicieli i wymogów nieruchomości.

Właściciele tej posesji wybrali formę otwartej konstrukcji z zabudową przeciwsłoneczną w formie pionowych lamel obrotowych. Pergole tego typu organizują przestrzeń wokół domu, ponieważ oddzielają strefę wypoczynkową od wypielęgnowanego ogrodu oraz jasno wydzielają miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

W tym projekcie wygrał eklektyczny charakter zadaszenia. Nowoczesne pergole drewniane świetnie oddają tradycyjny charakter tarasu. Konstrukcja wykonana została z belek w ciepłym, wyrazistym kolorze złotego dębu.

Konstrukcja zadaszenia w kolorze złoty dąb  Zadaszenie tarasów pergola.

zadaszenia pergole narożne
zadaszenia pergole

Boki szkieletu pokryliśmy częściowo ruchomymi, pionowymi lamelami, które można łatwo zamknąć. Te na froncie pełnią funkcję dekoracyjną. Natomiast lamele na zachodniej ścianie zabudowy zwiększają prywatność właścicieli. Zasłonięte odgradzają od sąsiedniej posesji i ich właścicieli. To zwiększa funkcjonalność zadaszenia. Pergole narożne stają się komfortową oazą spokoju.

Nowoczesne pergole ogrodowe, dlaczego drewno BSH?

Wszystkie elementy wykonane są z wysokojakościowego drewna klejonego BSH. Charakteryzuje się ono nie tylko estetyką wykonania i brakiem pęknięć, ale także małą kurczliwością i lepszą tolerancją na niskie temperatury. Jest to rozwiązanie idealne do dużych projektów ze względu na wytrzymałość i nośność, jakie ma takie zadaszenie. Pergole narożne z BSH są wytrzymałe i trwałe. 

 To doskonała opcja dla każdego, kto marzy o eleganckim tarasie, którego zabudowa przetrwa dekady.

zadaszenia pergole producent
zadaszenia pergole nowoczesne drewniane

Dach konstrukcji pokryty został przezroczystym szkłem hartowanym. To opcja stosowana zazwyczaj przy dużym zacienieniu tarasu. Ponieważ Pergole wyeksponowane na stronę północną – tak jak w tej realizacji – nie wymagają dodatkowych elementów zacieniających. Przezroczyste szkło na zadaszenie tarasu spełnia się w tej roli doskonale.  Ponieważ nie przytłacza konstrukcji o dużych rozmiarach, a taką jest właśnie to zadaszenie. Dlatego Pergole nowoczesne zyskują dzięki szklanym elementom wizualnej lekkości.

Przestronna przestrzeń, która powstała dzięki zabudowie jest estetyczna i elegancka. Jednak przede wszystkim jest praktyczna. Dzięki temu nie tylko chroni przed deszczem i wiatrem, dając komfortowe miejsce do spotkań i odpoczynku bez względu na pogodę. Zapewnia także intymność i poczucie prywatności, które jest niezbędne do prawdziwego, głębokiego relaksu.

zadaszenia pergole nowoczesne ogrodowe z BSH
zadaszenia pergole nowoczesne